ח״כ סופר בפנייה לראש עיריית ערד: "נראה כי הצבת עץ אשוח במרכז העיר ערד עלולה ללבות את השנאה והמחלוקת".

הבוקר, רביעי 30.12.2020 ח״כ אופיר סופר (ימינה) פנה אל ראש העיר ערד ניסים בן חמו בבקשה שלא להציב עץ אשוח בערד שפוגע ברשות הציבור המסורתי, הדתי והחרדי.

ח"כ אופיר סופר כתב במכתבו לראש עיריית ערד:

"למשרדי הגיעו פניות ציבור בנוגע לעץ אשוח שהוצב בלב העיר ערד. בימים אלו בהם השיסוי והפילוג בין איש לאחיו גוברים, הן במערכת הפוליטית והן בחברה הישראלית כולה- נראה כי הצבת עץ אשוח במרכז העיר ערד עלולה ללבות את השנאה והמחלוקת. הדברים מקבלים משנה תוקף בנוגע לעיר בה אתה מכהן כראש, עיר שידעה בעבר ימים קשים בעקבות מאבקים פנימיים שהתרחשו בין האוכלוסיות השונות המתגוררות בה. יש לשקול בשנית את הצורך בהצבת עץ האשוח במרכזה של העיר".

כזכור, בתחילת השבוע אלמונים הציתו לפנות בוקר ביום שני עצי אשוח בעיר סכנין.

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה צייץ בחשבון הטוויטר שלו:

"מעשה נבזי שתוקף את רוח חג המולד ואת רוח האחדות והערבות ההדדית של החברה הערבית. הסולידריות שלנו חזקה מכל מי שינסה לפגוע בה, נשקם את העצים ונוודא שהפושעים יעמדו לדין"

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) גינה גם הוא את ההצתה ואמר:

"שריפת עץ האשוח בסכנין היא מעשה נפשע ונבזי. דווקא בסכנין שהיא עיר של אחווה וסמל לכל היישובים, המשטרה חייבת להגיע למבצע הנפשע שרצה לזרוע טריז ומדון – הוא לא יצליח. פגיעה בבתי תפילה, במסגד, כנסיה או בית כנסת היא דבר אסור ונבזי. יש להעניש את המבצעים, תפקיד המשטרה לעשות הכול כדי לשים את ידה על המבצע".

ח"כ מנסור עבאס (הרשימה המשותפת), מסר לאחר האירוע:

"אנחנו מגנים את פשע השנאה הזה. זוהי פגיעה בסמלי חג המולד והעדה הנוצרית. אנחנו כחברה ערבית שיש בה עדות שונות, מוסלמים, דרוזים ונוצרים, מביעים סולידריות ועומדים יחד נגד פשע כזה שבא לפגוע במרקם היחסים בחברה הערבית. התקשרתי לכומר סלאח חורי והבעתי סולידריות ונכונות לבנות את העץ החדש על חשבוננו בתנועה האסלאמית".