חניכים בקורס צניחה של חטיבת הצנחנים סובבו את ראשם במהלך הדגמה שערכה המדריכה בפני מחלקה המורכבת מבני ישיבות. ח"כ אלעזר שטרן: "אסור שלחיילים תהיה לגיטימציה לבחור מדריכים או מדריכות על פי מינם

אתמול, שלישי 08.08.2018 כ-30 חניכים בקורס צניחה של חטיבת הצנחנים סובבו את ראשם במהלך הדגמה שערכה המדריכה בפני מחלקה המורכבת מבני ישיבות. לדברי דובר צה"ל, הסיבה לכך הייתה כיוון שהחיילים לא רצו לצפות בהדגמה שבוצעה על ידי חיילת.

ח"כ לאה פדידה (המחנה הציוני): "יש גברים שמתקשים לקבל את העובדה שמולם עומדת אישה חזקה ומוכשרת שכל תפקידה ומטרתה להכשיר אותם להצלחה בזמן אמת. מקרה כזה ראוי שיטופל משמעתית בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים".

 

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד): "טוב שיש מדריכות צניחה בצה"ל. ככל שירבו בנות כמותן, כן ייטב. אסור שלאף חייל שמגדיר את עצמו דתי תהיה בעיה לקבל הוראות ממדריכת צניחה. אסור שלחיילים תהיה לגיטימציה לבחור מדריכים או מדריכות על פי מינם. חיילים שאינם יכולים לקבל הנחיות ממדריכת צניחה, שלא ישרתו בצנחניםיחד עם זאת, אם לבית הספר לצניחה מגיעה מחלקה שבה כולם בני ישיבות (דבר שכשלעצמו כבר שנים הוא תקלה בעיני), הייתי משתדל, במסגרת סידור העבודה הרגיל, לצוות אותם למדריך, אך ורק במידת האפשר. כן להתחשבות, בשום פנים ואופן לא לסרבנות".

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "אז קצת משפחתולוגיה: אבא של החיילת – אלוף בצה"ל שאמר בעבר שהוא שונא את מסלול ההסדר. האמא – אשת תקשורת אולטרה פרוגרסיבית. בן הזוג של האמא – אילן שילוח יו"ר מקאן אחד האנשים הכי חזקים בתחום הפרסום בישראל. סבא של החיילת – דן מרגלית (כל מילה מיותרת). הנה העובדות : לוחמים שמבקשים לעמוד בנימוס ובדרך המקובלת מול המפקדים שלהם על הכללים המקובלים במחלקות דתיות, מפקדים שמגלים יצירתיות ופותרים את הבעיה בשקט, אמא אולטרה-פרוגרסיבית אחת שעושה בלאגן, עדר עיתונאים אינטרסנטים, צורכים פייק ניוז בלי לבדוק. עקרונית יש סיכום שבמחלקות ביני"ש יש הדרכות אבל לא הדגמות של נשים. הגיוני. אם היתה הדגמה והם מחו עקרונית זו זכותכם המלאה. גם לדתיים מותר לעמוד על זכויותיהם. לא רק לחילוניים".

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני): "זה עצוב שבזמן שבו נשבר השיא של כל הזמנים בגיוס לוחמות לצה"ל, לוחמות שהצבא זקוק להן, מפנים עשרות צנחנים את גבם למדריכת צניחה מיומנת שגויסה על ידי הצבא לתפקיד הזה מפני שהצבא זקוק לו. השירות המשותף הוא מאוד חשוב ויש דרכים להתחשב אחד בשנייה אבל, הפקודה לא נועדה כדי שדרגים בשטח ימציאו את הגלגל מחדש. הרמטכ"ל והמטכ"ל כולו מאוחדים בדעה שצריך לדעת לשרת ביחד והם מוצאים את הדרכים לזה. חבל שדווקא במקומות האלה וביחידות עצמן מלבינים את פניה של המדריכה".