חמוש פתח באש בבית הכנסת הקונסרבטיבי "עץ החיים" בעיר פיטסבורג בפנסילבניה. ח"כ אלעזר שטרן: "אני קורא לראש הממשלה לאשר הבוקר את מתווה הכותל כתרומה לאחדות העם ברגעים קשים אלה".

אתמול, שבת 27.10.2018 חמוש פתח באש בבית הכנסת הקונסרבטיבי 'עץ החיים', שבעיר פיטסבורג בפנסילבניה במהלך תפילת שחרית בשבת בבוקר. לפי הדיווחים היורה התבצר בבית הכנסת אחרי שרצח אחד עשר אנשים ופצע כמה אחרים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו (הליכוד): "אני שבור לב ומזועזע מהמתקפה הרצחנית היום על בית כנסת בפיטסבורג. עם ישראל כולו מתאבל עם משפחות ההרוגים. אנו ניצבים יחד עם הקהילה היהודית בפיטסבורג, אנו ניצבים יחד עם העם האמריקני נוכח הברוטליות האנטישמית המחרידה הזאת. כולנו מתפללים להחלמתם המהירה של הפצועים".

 

שר החינוך והתפוצות ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי): "אמריא הלילה לפיטסבורג, כשר התפוצות, על מנת לחזק את אחיותינו ואחינו היהודים, ברגעם הקשה.  כשיהודים נרצחים בפיטסבורג, העם בישראל כואב כי כל ישראל ערבים זה לזה. אקדח הרוצח לא כוון כלפי מי שזוהה כקונסרבטיבי, אורתודוקסי או רפורמי, לא כלפי ימני או שמאלני. הוא כוון כלפי יהודים חפים מפשע וגבה את חייהן של 11 נשמות קדושות באקט של אנטישמיות נפשעת.  מדינת ישראל אבלה וכואבת על הרצח הנורא.  יהי זכר הנרצחים ברוך."

 
שרת המשפטים ח"כ איילת שקד (הבית היהודי): "הרצח הקטלני ביותר בהסטוריה של ארה״ב נגד הקהילה היהודית. אני בניו יורק. בליל שבת התארחתי בבית כנסת. פגשתי אנשים נפלאים וציונים. למחרת התבשרנו כאן על הטבח הנורא שאירע בבית כנסת בפיטסבורג, והלב נקרע. אני מחבקת את אנשי הקהילה. על ארה"ב לטפל באנטשימיות שמרימה את ראשה. אני תמיד אמרתי שכולנו יהודים, ובהחלט יהודים שחיים בתפוצות הם אחים שלנו. מי שרוצה לבוא לישראל בא לישראל. ודרך אגב, כבר היום מי שבא ועבר גיור קונסרבטיבי או רפורמי בחו"ל הוא נרשם כיהודי, זה המצב. מערך הגיור בישראל לא ישונה, אבל גם היום מי שבא מארה"ב ועבר גיור קונסרבטיבי או רפורמי הוא נרשם כאן כיהודי".

שר הפנים אריה דרעי: "אבלים, מזועזעים וכואבים את טבח אחינו ואחיותנו בבית כנסת ״עץ החיים״ בפיטסבורג בשבת קודש. ליבנו עם משפחות ההרוגים. מתפללים להחלמת עשרות הפצועים. את האנטישמיות הגואה, חייבים לעקור ביד ברזל".

 

יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני): "כשאנחנו כואבים עם האחים שלנו בפיטסבורג, אנחנו צריכים לזכור שכולנו משפחה אחת. יהודים מכל הזרמים. היורה לא התעניין קודם אם מדובר ביהודים אורתודוקסים, רפורמים או קונסרבטיבים ואנחנו צריכים לחבק אותם גם כאן בישראל".

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי : "אני קורא ליהודי א