ח"כ תמר זנדברג (מרצ): "דע לך בנט, אותי ממש לא מעניין מה אכלת. זכותך לאכול מה שתרצה איפה שתרצה, בדיוק כמו שזכותי וזכותם של כל הישראלים"

 אתמול 29.4.2018, פרסמה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) בדף הפייסבוק שלה תגובה לידיעה שהתפרסמה השבוע  בה פורסם כי ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי) נצפה יושב וסועד בחדר האוכל של המלון בו שהה בחו"ל.

הנה מה שכתבה ח"כ תמר זנדברג  בדף הפייסבוק שלה:
"האם ייתכן שבנט אכל במסעדה לא כשרה בניו יורק? בנט מיד טען שמדובר בהכפשות ושכמובן אכל רק אוכל כשר, אבל החלק המעניין יותר בתשובה שלו היה המשפט האחרון: "בעניין המאבטחים", אמר בנט "מעולם לא נכנסנו לצלחותיהם של אחרים". זה כמובן לא נכון, בצלחת שלנו אתם מתעסקים כל יום. אבל איזה לא נעים זה כשחוזר אליך, אה בנט?


רק בשבוע האחרון פרסמתי כאן פוסט על איך המדינה מערימה קשיים על מסעדות שבוחרות בכשרות אלטרנטיבית, איך הרבנות מארגנת עליהם חרמות ואיזה לחץ מופעל על מסעדות להשתמש בתעודת ההכשר של הרבנות. כשאתה נבחר ציבור בנט, למילים שלך יש השלכות. הסיסמא "הדתה זה אנחנו" שהשתמשו בה חברי הבית היהודי, המפלגה שלך, תקפה מסתבר גם אליך ואם אתה תתעסק לאחרים בצלחת, אז אל תכנס להלם שיתעסקו גם בצלחת שלך. זה מזכיר לי שבערך שבוע לפני פרשת אלאור אזריה כינה בוגי יעלון, אז שר הביטחון, את שוברים שתיקה בוגדים וממש בתוך שבועיים הוא גילה שכשאתה מלבה את המדורה, האש תחזור אליך כבומרנג ולמחרת – יגידו עליך שאתה בוגד.

אז דע לך בנט, אותי ממש לא מעניין מה אכלת. זכותך לאכול מה שתרצה איפה שתרצה, בדיוק כמו שזכותי וזכותם של כל הישראלים. אני לא חושבת שזה עושה אותך פחות יהודי, אני לא חושבת שזה עושה אותך פחות מוסרי. גם זכותך להתפלל איך שתרצה, בדיוק כמו זכותן של נשות הכותל וזכותך לנסוע מתי שאתה רוצה, כן גם בשבת – בדיוק כמו שזאת זכותי. בוא נעשה עסקה – אם תרצה למנוע 'שערוריות' כאלה בעתיד, הפתרון הכי טוב הוא להפסיק לרדוף אחרי אנשים בעצמך ולכבד את אורח החיים של כולם. ככה גם תהיה בטוח, שיכבדו את אורח החיים שלך.
 
ח"כ יהודה גליק (הליכוד) : "לכל הפפארצ'ים, הנה חסכתי לכם את המאמץ: גם אני יושב הבוקר בחדר האוכל של המלון שבו מגישים בשר חזיר סלאמי וגבינה צהובה. המלפפון העגבניה והקפה עזרו לי להתעורר מהזיות של 'פפארצי משמרת הכשרות' .