ח"כ תמר זנדברג: "כל פעם כשיש שינוי כלשהו בסטטוס קוו בעניין הקווים שנוסעים בשבת, השינוי הוא לרעת הציבור"

את הדברים כתבה היום (17.6.15) ח"כ תמר זנדברג בעמוד הפייסבוק שלה. ח"כ זנדברג התיחסה לחשיפה של אתר החדשות Ynet לפיו קו אוטובוס לבית החולים שיבא חדל לפעול טרם יציאת השבת, דבר שהוסכם בסטטוס קוו לצורך החולים ובני משפחותיהם. 
עוד כתבה ח"כ זנדברג כי "פניתי היום לשר התחבורה בבקשת מידע על כל ההיתרים שניתנים לקווים הפועלים לפני צאת השבת. בכוונתי לבדוק את כל הנגישות לבתי החולים, ולוודא שסמכותו של השר מופעלת עד תומה. גם במסגרת ה״סטטוס קוו״, אסור למנוע גישה לבתי חולים בשבת".

להלן דבריה של ח"כ זנדברג:
"שר התחבורה ישראל כץ מקדש את הסטטוס קוו כתירוץ שלא להרחיב את התחבורה הציבורית בשבת, אבל פעם אחר פעם מתברר שהסטטוס קוו הזה פועל רק לכיוון אחד.
הידיעה הבוקר ב-ynet לפיה משרד התחבורה מונע מקווים לצאת לפני צאת השבת נפתרה בינתיים, כשמשרד התחבורה טען שמדובר בטעות שתתוקן, אבל השאלה הגדולה יותר היא למה אנחנו לא זכאים לקבל תחבורה ציבורית כל השבת, לפחות לבתי החולים.
תקנות התחבורה הציבורית קובעות התייחסות מיוחדת לקווים המגיעים לבתי חולים, ומעניקות לשר סמכות ספציפית להפעיל קווים כאלה.
אז היום קבע השר באופן מפורש שאפשר להפעיל שעתיים לפני צאת השבת. יפה. למה לא ארבע שעות? למה לא עשרים וארבע?
כל פעם כשיש שינוי כלשהו בסטטוס קוו בעניין הקווים שנוסעים בשבת, השינוי הוא לרעת הציבור – צמצום שעות, דחיית קווים או ביטולם. למה לא להפך?
במקרה של בתי חולים זה צורם במיוחד: למי שצריך להגיע לבית חולים בשבת באמת, אבל באמת – אין ברירה. מה מציעים לנו? לוותר על ביקור במיון? לוותר על ביקור בן או בת משפחה מאושפז? או לקחת מונית?
פניתי היום לשר התחבורה בבקשת מידע על כל ההיתרים שניתנים לקווים הפועלים לפני צאת השבת. בכוונתי לבדוק את כל הנגישות לבתי החולים, ולוודא שסמכותו של השר מופעלת עד תומה. גם במסגרת ה״סטטוס קוו״, אסור למנוע גישה לבתי חולים בשבת."

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ זנדברג, לחצ/י כאן 
לידיעה מאתר YNET לחצ/י כאן