ח"כ תומא סלימאן: "אנחנו עדות למתקפה די רצינית על ההישגים שהשגנו בעשרות השנים של מאבקים רציניים. לכן, הנושא של קידום מעמד האישה הוא מאוד חשוב".

בתאריך ה-23.10.2017 קיימה הוועדה לקידום מעמד האישה בראשות ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) ישיבה מיוחדת בנוכחות הגברת אווה מדז'יבוז'  העומדת בראש הרשות לקידום מעמד האישה, ובנוכחות מגוון של גופי חברה אזרחית.

ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת):
מטרת הרשות היא להעמיד לרשות הממשלה כלים להשגת המטרות, מ-2007 התבקשה הרשות לקידום מעמד האישה להגיש חוו"ד על הצעות חוק שהוגשות. אנחנו עדות למתקפה די רצינית על ההישגים שהשגנו בעשרות השנים של מאבקים רציניים. לכן, הנושא של הרשות והעומדת בראשה הוא מאוד חשוב. אחד הנושאים שעלה בימים האחרונים היה המקרים של הדרת נשים במרחב הציבורי, כאשר אנחנו שומעות על זה. אני חושבת שזה עוד אתגר שנזרק לפתח ר. הרשות. אני פניתי ליועמ"ש של הממשלה בנושא, וסיכמנו פגישה איתו ועם השרה איילת שקד כדי לדון בנושא.

ח"כ יוסף גבארין (הרשימה המשותפת):
הייתה התקדמות מאוד כבירה במעמד הנשים בשני העשורים האחרונים, אבל עדיין השוויון במעמד המהותי שלו עוד לא הושג. כך שאם אנחנו מדברים על עניין הייצוג המשמעותי של הנשים במעמד הציבורי, אנחנו עוד לא רואים אותו בדרגים הבכירים. חשוב גם שיהיה ייצוג של הנשים מכלל קבוצות האוכלוסייה שלו. גם החקיקה שהיא לכאורה טובה, היא לא בדיוק מיושמת, ולכן אחד הדברים המרכזיים. בימים האחרונים יצא לי לעסוק בחוק שעוסק בהבטחת ייצוג של נשים בסקטור הפרטי, ולא רק הציבורי.

ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני):
הדרת נשים היא תופעה שיש להילחם נגדה, ויש לפנות לשר דרעי לסיים עם התופעה הזאת.

ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני):
"לפני שאנחנו מדברים על שוויון נשים, נסתכל על עצמנו פה בכנסת, יש לנו פה 2 מפלגות שלא מאפשרות לנשים להתמודד. זה מסוכן לדמוקרטיה".

ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת):
אני צריך לומר כשמדברים בחוק הלאום על הכנסת הדין היהודי-הדתי וקיבעון אנחנו מדברים פה על שינוי מהותי, ואני קורא לארגוני הנשים לבוא ולראות את הנושא הזה.

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד):
כששר פנים בא ואומר שבגלל שמיעוט עלול להיפגע, פתאום בהינף יד כמו שמכרו את הכותל, יימכרו איתנו, לא ניתן, המפלצת יצאה מהארון, ואם אנחנו חושבות שאנחנו נמשיך להתנצח ימין-שמאל, פערי שכר, אז קודם צריך להבין שאנחנו באיום. כמובן אנו אומרות לא להדרה של נשים. הפנייה האחרונה שקיבלתי פה בכנסת לפני הפגרה, הייתה של אישה מרמת גן שרצתה להירשם לקורס נהיגה מונעת, באה להירשם, ואמרו לה שאין מקום, מה מסתבר יש מקום, אבל מקום רק לגברים!.