ח"כ שרן השכל על חוק המרכולים: "אני לא יכולה לתת יד לחוק כזה"; בעת ההצבעה נעדרה מן המליאה

ביום ראשון ה-10.12.2017 התראיינה ח"כ שרן השכל (הליכוד) לתכנית קלמן ליברמן ברשת כאן ב', ונימקה בראיון מדוע הצהירה בערב מוצאי שבת, שלא תתמוך בחוק המרכולים של ח"כ משה גפני (יהדות התורה), המבקש לקבוע כי חוקי עזר של ראשי רשויות מקומיות לפתיחת עסקים בשבת יהיה נתון לאישורו של שר הפנים. " ציבור הבוחרים שלנו הוא ציבור מסורתי שהולך ביום שבת בבוקר לבית כנסת, ואז יושב עם החברים בבית קפה. אני לא יכולה לתת יד לחוק כזה, זאת המחויבות שלי מבחינה מוסרית ואידיאולוגית."

לאחר שנעדרה ח"כ השכל מהמליאה ערב ההצבעה על חוק המרכולים ובכך למעשה פעלה בניגוד למשמעת הקואליציונית, כעת מאיימת מפלגתה (הליכוד) לנקוט כנגדה בסנקציות. 
שר התיירות יריב לוין אמר בנושא: "היא יצאה קירחת מכאן ומכאן. היא התחייבה להצביע נגד ולבסוף לא השתתפה בהצבעה. הציפייה מח"כ ששייך מפלגה היא שהסתיימו דיונים בסיעה והתקבלה החלטה כולם ילכו ביחד אחרת תהיה אנרכיה. בסוף לא הצביע ולכן לא עמדה בהתחייבויות כלפי סיעתה . אף ח"כ לא מעל המערכת כולנו נבחרנו במסגרת סיעות. לא באופן אישי. לכן הכוח במפלגה כמו הליכוד שיש בה ויכוחים קשים בסוף כשמתקבלת החלטה כולם מחוייבים לה.זה בעיני חוסר אחריות מוחלט. לצערי למרות הדברים האלה היא הייתה היחידה מסיעת הליכוד שלא השתתפה בהצבעה כל כך חשובה. חברי הליכוד בדרך כלל רואים את זה בעין לא יפה. גם אני לא תמיד מאושר מכל החלטה שמתקבלת". 

ביום ראשון ה-10.12.2017 התראיינה ח"כ שרן השכל (הליכוד) לתכנית קלמן ליברמן ברשת כאן ב', ונימקה בראיון מדוע הצהירה בערב מוצאי שבת, שלא תתמוך בחוק המרכולים של ח"כ משה גפני (יהדות התורה), המבקש לקבוע כי חוקי עזר של ראשי רשויות מקומיות לפתיחת עסקים בשבת יהיה נתון לאישורו של שר הפנים.

 

להלן עיקרי הדברים:

על מהות החוק:

חוק המרכולים הוא חוק מאוד בעייתי. צריך להבין מה המשמעות שלו, הוא מפלה בין עיר אחת לעיר אחרת. צריך לתת לרשויות המקומיות את החופש להחליט בשביליהן, ובשביל התושבים שלהן. לדוגמא, חיפה שהיא עיר מעורבת, אזי העיר צריכה להחליט איזה שכונות כן, ואיזה שכונות לא. ערים שהן ערביות או דרוזיות, אי אפשר להפלות בין ערים.

 

בתשובה לשאלה, האם היא לא מחויבת להצביע בעד החוק, כיוון שהיא  חברת קואליציה, וחברה במפלגת השלטון, וכן ישנה החלטת ממשלה לאשר את החוק:

 החוק הזה הוא לא חוק של הליכוד, הוא חוק של מפלגה, מפלגת ש"ס, שבקושי עברה את אחוז החסימה, באה לשנות את הסטטוס-קוו, ולכפות את האגנדה שלה על אזרחי ישראל. אנחנו לא יכולים להעביר חוק כזה, אם נעביר אותו, נפגש בציבור הבוחרים שלנו. ציבור הבוחרים שלנו הוא ציבור מסורתי שהולך ביום שבת בבוקר לבית כנסת, ואז יושב עם החברים בבית קפה. אני לא יכולה לתת יד לחוק כזה, זאת המחויבות שלי מבחינה מוסרית ואידיאולוגית. בתוך הקואליציה יש הסכם שלא משנים את הסטטוס-קוו, כשהם באים לשנותו יש פה פגיעה בהסכמים הקואליציואנים. אני לא מאמינה שהחרדים רוצים ללכת לבחירות, ואני כנבחרת ציבור צריכה להחליט בשם הבוחרים שלי איפה עובר הקו האדום. אם פעם אחר פעם נפול לתוך הסחטנות הזאת אנחנו נאבד את המנדטים ואת המצביעים שלנו.