ח"כ שפיר בציוץ בטוויטר: "העסקה המושחתת של נתניהו עם עסקני הדת, שמכניסים הדתה לתכניות הלימוד כדי לשמור עליו בשלטון".

היום, רביעי 28.8.2019 פורסמה כתבה בעיתון The Marker לפיה, 14% מהשעות שמממן משרד החינוך הישראלי לבתי ספר יסודיים מוקדש ללימודי תנך, לעומת 5% במדינות ה-OCED.

כזכור, בתחילת החודש שר החינוך הרב רפי פרץ (הבית היהודי), נאם ביום עיון בנושא התנ"ך של מכללת הרצוג להוראה ואמר:

"למי שלומד תנ"ך אין שאלות על זכותנו על הארץ, ואין לו שאלות על מי זה העם הזה, ומה סולם הערכים שלנו כבנים לעם המופלא הזה. הדברים מתבררים וידועים. אנחנו אומה שתלויה ברוחה והתנ"ך הוא הספר שמכריע במערכה".

בעקבות הכתבה צייצה ח"כ סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי) בחשבון הטוויטר שלה:

"מה תלמידי ישראל נכשלים במתמטיקה ובמדעים? יש תשובה אחת: העסקה המושחתת של נתניהו עם עסקני הדת, שמכניסים הדתה לתכניות הלימוד של הילדים שלנו כדי לשמור עליו בשלטון. יותר שעות דת, פחות שעות מדעים. ‏הדתה שמדתה? השנה 31% מהתלמידים נכשלו במבחן במדעים, 32% נכשלו במתמטיקה ו-27% נכשלו בקריאה. זה לא הפריע לשר החינוך לקדם פי 3.5 יותר לימודי דת על פני מתמטיקה ומדעים. שלא יספרו לנו אחרת. אחרי ה-17.9 אנחנו נתקן גם את זה".

יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ העלה פוסט לדף הפייסבוק שלו וכתב:

"לשר החינוך הזמני זה לא משנה שהתלמידים נכשלים במדעים, במתמטיקה ובהבנת הנקרא. אז מה אם על פי נתוני ה-OECD שמתפרסמים היום ב"דה מארקר", תלמידי ישראל לומדים לימודים דתיים פי 3 מבכל מדינה נורמלית? ככה נראה שר חינוך זמני שהוא בובה. שחושב, ופועל, על פי תכתיבים של רבנים קיצוניים, בדיוק כמו ה"רב" שמואל אליהו, שאמר על החילוניים שצריך ״לטחון להם את הראש, להחזיר להם את הילדים בתשובה". רפי פרץ כבר פותח שנת לימודים אחת. אם אנחנו לא נתעורר, הוא יפתח עוד שנת לימודים, ועוד אחת, ויכניס עוד ועוד כפייה לבתי הספר. אנחנו במחנה הדמוקרטי מבינים את חומרת המצב. אנחנו שמים קו אדום להדתה בבתי הספר, וב-17/09 אנחנו נעיף את עסקני הדת ממערכת החינוך. רק אנחנו במחנה הדמוקרטי, נלחמים על ישראל. כי אין לנו דמוקרטיה אחרת".

בתגובה, צייץ שר החינוך ח"כ הרב רפי פרץ (הבית היהודי):

"‏ניצן, אם היית עושה חצי ממה שאני עשיתי עבור מדינת ישראל הייתה לך הזכות לדבר. כשאתה הגשת תכניות ברדיו אני חילצתי פצועים מסולטן יעקב ומכביש ביירות-דמשק. אתה פריבילג ומתנשא שרק מפיץ שנאה נגד כל מה שקשור ביהדות ובמסורת. סימנת את הציונות הדתית, אנשים שתורמים ומסורים לעם ולמדינה רק כדי לקושש עוד קולות לשמאל הפוסט-ציוני. אנחנו נמשיך עם האמת שלנו וככה, כמו בפעמים הקודמות, גם ננצח. אתה תמשיך לרטון ואנחנו נמשיך לעשות".

לקריאת הכתבה בעיתון The Marker יש ללחוץ כאן