ח"כ שלי יחימוביץ' וח"כ אלעזר שטרן מגיבים על המסמך של הרבנות הצבאית שם כתבו רבניה כי גויים אינם שקולים בזכויותיהם ליהודים

דבריה של ח"כ שלי יחימוביץ' – 

"הרבנות הצבאית הוציאה מסמך שבו נכתב בין היתר ש'התפיסה שהגויים שקולים בזכויותיהם במדינה – נוגדת את דעת התורה'. זו אמירה מסוכנת, והיא מנוגדת לערכי היהדות, לערכי הדמוקרטיה ולערכי צה"ל, ועומדת בניגוד לחוקי המדינה ולמגילת העצמאות. ספר ויקרא: "כאזרח מכם יהיה לכם הגר הגר אתכם ואהבת לו כמוך כי גרים הייתם בארץ מצרים אני יהוה אלהיכם". מגילת העצמאות: "שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל האזרחים בלי הבדל דת, גזע ומין".
צורם ומקומם שדווקא בצה"ל, שבו נלחמים כתף אל כתף בני דתות שונות, ומסכנים חייהם למען המדינה, יוטל בספק יסוד מוסרי כל כך עמוק של הקיום שלנו כאן. קראתי לרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, להורות לגנוז את המסמך ולהפסיק לאלתר לחלק אותו בבסיסי צה"ל."

לידיעה בעמוד הפייסבוק של ח"כ יחימוביץ'

דבריו של ח"כ אלעזר שטרן –

"בעקבות הפרסום בתקשורת הבוקר אני קורא לרב הראשי לצה"ל, ידידי הרב רפי פרץ, שבקולו הברור והצלול יודיע בצורה שאינה משתמעת לשני פנים שאין מקום בטרמינולוגיה הצבאית למונח "גויים" באשר לחיילי צה"ל.

לשמחתנו נהנינו מהעלייה הגדולה בשנים האחרונות שהצילה את צה"ל. יש לעקור מן השורש את הביטוי "גויים" כאילו אנו חיים עדיין בניכר. הגיע הזמן שהרבנות הצבאית תהיה חלק מהמציאות הצה"לית ושהרבנים הצבאיים יפנימו שהם לא נמצאים בישיבת הר המור או ישיבת ניר בקרית ארבע אלא הם חלק מצבא העם, על גווניו השונים. אין צורך ברב מתפלפל תורן בשביל לצטט מקורות שלא מותאמים למציאות הצה"לית של ימינו.

המציאות הצה"לית לא משתקפת גם בדברי ההלכה המוטעים בדבר קביעת מזוזות ע"י קצינות. לפי ההלכה, וגם לפחות לפי רב צבאי ראשי אחד לשעבר, ואני מניח שגם לפי דעתו של הרבצ"ר הנוכחי הרב רפי פרץ, נשים יכולות לקבוע מזוזה ואין בכך תקלה. חבל שאנו נכנסים למלכודות ולפינות מחמירות בהלכה שאינן מבינות את המציאות הצבאית של צה"ל כיום, המשלב נשים בדרגות קצונה לצד גברים.

גישה מנותקת זו, של חיילים עולים הנקראים גויים ושל נשים שאינן יכולות לקבוע מזוזה, פוגעת קשה בזיקתם ליהדות של רבים מאוד מאוד מחיילי צה"ל.
אני בטוח שהרב פרץ יצא בקריאה בהירה ומהירה לתקן את הנדרש תיקון ולחבר בחזרה את הרבנות הצבאית לצבא שלנו."

לידיעה בעמוד הפייסבוק של ח"כ שטרן