ח"כ שי בפנייה לשר ליברמן בנושא הרבנים היוצאים נגד שירות נשים בצה"ל: "קורא לך לשקול בכובד ראש את הפסקת התקצב של מכינות קדם צבאיות שראשיהם מנצלים את מעמדם"

בתאריך ה-30.1.2018 לאחר שנחשפו קלטות של רבני הציונות הדתית, בהם הרבנים צבי קוסטינר, מבכירי רבני הזרם החרד"לי ושמואל אליהו, רב העיר צפת, כנגד שירות נשים בצה"ל; פנה ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) בפנייה לשר הביטחון, אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) בדרישה לשקול בכובד ראש את האפשרות להפסקת תקצובן של מכינות קד"צ שראשיהן קוראים כנגד גיוס לצה"ל

עיקרי הדברים של ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני):
אמש נחשפו מספר הקלטות מדאיגות של רבני הציונות הדתית ובהן הם קראו לנשים שלא להתגייס לצה"ל . כמו כן העלו הרבנים טענות שקריות במטרה להכתים את השירות הצבאי- שירות חובה במדינת ישראל. מדובר במגמה חוזרת ונשנית רק בשבוע שעבר הנחית לאסור את השתתפותם של רבנים באירועים של צה"ל לאחר שהתבטאו נגד השירות המשותף. זאת לאחר שהרב שמואל אליהו קרא לרה"מ לפטר את הרמטכ"ל. אתמול הרב אליהו פרס את משנתו אל מול הצעירות המתלבטות.

לא עולה על הדעת שרבנים כמו הרב לוינשטין, הרב צבי קוסטינר, או הרב שמואל אליהו יחנכו תלמידות ותלמידים במכינות קדם צבאיות ובישיבות ויתיימרו להכין אותם לקראת שירותם הצבאי. לדמויות האנטי-חינוכיות הללו אין מקום בשום מוסד חינוכי. לנוכח שכיחות התופעה, אני קורא לך לשקול בכובד ראש את הפסקת התקצוב של מכינות קדם צבאיות אשר ראשיהן מנצלים את מעמדם כדי לקרוא להשתמטות לפגיעה במעמדן של הצבא ולהנחיל לנערים ונערות ערכים חשוכים ואנטי ממלכתיים. הציבור לא צריך לממן מוסדות חינוכיים כאלה.

לחצו לצפייה במכתבו של ח"כ שי