ח"כ שי בנאום בן דקה על דבריה של סגנית השר חוטבלי על יהדות ארה"ב: "באה סגנית השר ושפכה שמן למדורה"

ביום שני ה-27.11.2017 ביקש ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) להקדיש נאום בן דקה במליאת הכנסת, כתגובה לדבריה השנויים במחלוקת של סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטבלי (הליכוד), על יהדות ארה"ב משבוע שעבר.

אני רוצה לעסוק בקצרה בדבריה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, שהיטיבה לשבח ולשפר את יחסי ישראל עם יהדות התפוצות בריאיון שהיא נתנה לערוץ i24. כולנו יודעים שיש משבר בין יהדות ארצות הברית לבין ישראל, וכל מה שאנחנו צריכים לעשות, כולנו, זה לנסות לחבר את הקהילה היהודית בארצות הברית מחדש אלינו, כי הקשר שלה הוא חשוב, מכל היבט, ובאה סגנית השר ושפכה שמן למדורה, הוסיפה זרדים למדורה, ותרמה תרומה מיותרת לחלוטין להגדלת הכעס והטינה שיש היום בקרב יהדות ארצות הברית כלפי ישראל.
להטיל דופי בנאמנות של יהדות ארצות הברית למדינת האם שלהם זאת אמירה ממשפחת האמירות האנטישמיות, שאם היה סגן שר החוץ האמריקני אומר דבר דומה, היינו כולנו מפה דורשים שיפוטר, ויכול להיות שהוא כבר היה הולך הביתה ממילא.

 היהודים שחיים בארצות הברית הם אזרחים אמריקנים, הם נאמנים לארצם, ויחד עם זאת יש להם זיקה חשובה מאוד למדינת ישראל, ועל כך אנחנו צריכים גם לברך אותם, גם להודות להם וגם לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי לקיים את הקשר הזה.