ח"כ שטרן על בדיקות החמץ בבתי החולים: "במדינה יהודית דמוקרטית נורמלית היו פונים מנהלי בתי החולים למאושפזים ומבקשים בפסח לא להכניס לחם או פיתות לבתי החולים"

על רקע עתירת הפורום החילוני לבג"ץ נגד בדיקות חמץ בתיקי המבקרים והמתאשפזים בבתי החולים, במהלך חג הפסח, ע"י מאבטחי בית החולים; התבטא ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) בנושא.

עיקרי הדברים של ח"כ שטרן:

במדינה יהודית דמוקרטית נורמלית היו פונים מנהלי בתי החולים למאושפזים ומבקשים בפסח לא להכניס לחם או פיתות לבתי החולים. במדינה היהודית שלנו, שבה הפכו את היהדות לכוחנית ופוליטית, פונים מנהלי בתי החולים, בניגוד להנחיית משרד הבריאות, למאבטחים שלא יחטטו בתיקים אם מישהו "מבריח" חמץ לבית חולים. 

אף אחד לא בוחר להיות בבית חולים – בוודאי לא בפסח. יהודים דתיים עושים הכל כדי להיות במקום שבו חמץ "לא יראה ולא ימצא". אני משוכנע, ששכניהם לחדר, מוסלמים או חילונים, היו שמחים לכבד זאת יותר. במדינה יהודית נורמלית שיהדותה אינה מזוהה עם כוחנות פוליטית וכפייה ושהמושג "כשרות" אינו מזוהה פעמים רבות מידי עם שחיתות

בשורה התחתונה, אני קורא למאושפזים ולמבקרים להימנע מהכנסת חמץ לבתי החולים בפסח. באשר למאבטחים, אני מצטרף לפניית מנהלי בתי החולים- השאירו את הבדיקה בתיקים אך ורק למטרות ביטחון