ח"כ שטרן בראיון לאולפן 'סרוגים': "אף אחד לא יגיד לי שהוא ציונות דתית ואני לא".

הבוקר, שלישי 12.1.2021 התראיין ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) לאולפן חדשות 'סורגים' והתייחס לדבריו של ח"כ בצלאל סמוטריץ לפיו הוא מייצג את עקרונות הציונות הדתית.

ש: נכון לעכשיו אתה, אלעזר שטרן, הסרוג הבכיר ביש עתיד. יהיו עוד דתיים ברשימה?

"זה לא יעד, גם לא שלי. אני חושב שספירת הכיפות והדתיים לא נחוצה בצבא וגם לא בפוליטיקה. תסתכלו על העמדות שלנו – אם אתה אדם ציוני דתי, מעניין אותך אופייה היהודי של מדינת ישראל? תסתכל על המצע של יש עתיד ועל מה המפלגה נלחמת".

ש: השאלה אם תנסו בבחירות להיאבק על האלקטורט הדתי-ליברלי, או שאין מקום לזה?

"אני לא יודע מיהן המפלגות האחרות שמציגות יהדות ליברלית מאחדת. ראיתי את ימינה מצביעים כמו חרדים. זה לא משנה המצעים – כל ההצבעות, מצירוף נשים לגוף הבוחר של הרבנות הראשית עד גיור ידידותי יותר, בנט ושקד היו עם החרדים ואפילו ביטלו החלטות ממשלה. אז לא משנה ששקד אומרת שהיא חילונית ושהם פתוחים – תסתכלו על ההצבעות שלהם. כך גם איתנו – אנחנו מפלגה מעורבת, תסתכלו על ההצבעות. בפוליטיקה מסתכלים על מה מרימים את היד. ציונות דתית שאכפת לה מיהדות מקרבת ולא מרחיקה – שתסתכל על המצע והעשייה של חברי הכנסת של יש עתיד, גם אלה שהולכים בלי כיפה".

ש: בשבועות האחרונים יש הרבה התעסקות פנים מגזרית במפלגות, כשסמוטריץ' מנסה לייחס את הציונות הדתית למפלגה שלו. זה ראוי בכלל שלוקחים שם של מפלגה ומייחסים אותו לציבור רחב ומגוון, שאתה גם חלק ממנו?

"אני הייתי נעלב. אני לא סמוטריץ', יש לי יותר במשותף עם הרבה חברים במפלגה שלי מאשר איתו בקשר להרבה מאד דברים: איך נראית היהדות במדינה, איך נראה השבת, איך נראים גיורים או שירות בצה"ל. אני ציונות דתית, התחנכתי בציונות הדתית וגם הילדים והנכדים שלי במוסדות הציונות הדתית – ואני גאה על כך. אף אחד לא יגיד לי שהוא ציונות דתית ואני לא – ואני חושב שגם סמוטריץ' לא יגיד שהוא ציונות דתית יותר ממני. הסיסמאות שלו פחות עושות עלי רושם, אני מסתכל על המצעים, העשייה והחוקים".

לקריאת הריאיון המלא יש ללחוץ כאן