ח"כ שולי מועלם רפאלי ממפלגת הימין החדש בהתבטאות רשמית ראשונה של המפלגה סביב יחסי דת ומדינה: "מדינה ישראל כולה בעזרת ה' שתלך למקום הזה של מחויבות לתורה והלכה יותר ויותר".

הבוקר, חמישי 10.1.2019 תחנת הרדיו גל"צ חשפה כי ח"כ שולי מועלם ממפלגת הימין החדש נאמה אתמול במסגרת הכנס העולמי לדיני ממונות ומשפט עברי ה-28, אודות תפיסת עולמה ביחסים שבין הדת והמדינה בישראל.

כזכור, ח"כ שולי מועלם רפאלי עזבה את מפלגת הבית היהודי יחד עם שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד ושובצה במפלגת הימין החדש בראשות שקד ובנט. מפלגת הימין החדש הוגדרה כמפלגת ימין של דתיים וחילונים.

התבטאות זו של ח"כ שולי מועלם היא למעשה ההתבטאות הרשמית הראשונה של נציגי מפלגת הימין החדש בנושא העוסק ביחסים של דת ומדינה.

ח"כ שולי מועלם רפאלי (הימין החדש):"כמי שחייהם מבוססים על מחויבות לתורה, אני חושבת שזה מהות  המאבק על משפט העברי, הכניסה לתורה לכל אלמנט בחיים שלנו. ומדינה ישראל כולה בעזרת ה' שתלך למקום הזה של מחויבות לתורה והלכה  יותר".

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד): "מדינת ישראל כולה, בעזרת השם, שתלך למקום של מחויבות לתורה והֲלָכָה יותר ויותר." לצערי הרב זה לא הפתיע אותי, אמירותיה של חברת הכנסת שולי מועלם אינן פליטת פה ולא הוצאו מהקשרן. זה אותו קו שהביא להגדלת הפער בין דתיים לחילונים במדינת ישראל. זה בדיוק הקו שהובילה מפלגת הבית היהודי בקדנציה החולפת. בקו הזה בוטלה החלטת הממשלה בנושא הגיור וגברה ההתבוללות בישראל. בקו הזה בדיוק הוטל וטו על צירוף נשים לגוף שבוחר את הרבנים. בקו הזה נגנז מתווה הכותל והורחב הקרע עם יהדות התפוצות. באה חברת הכנסת מועלם ומבטיחה לנו שבדיוק הקו הזה הוא מה שעתיד להיות לפי התורה החדשה כביכול. מי שעיניו בראשו יודע שזאת האמת. אין ספק שהמקום שבו מוכח השכם וערב שילוב אמיתי בין דתיים לחילונים הוא מפלגת יש עתיד. הן ברשימת חברי הכנסת, הן במצע והן במאבק המתמשך למען יהדות מקרבת ולא מרחיקה בשתי הקדנציות האחרונות. כך אנחנו מתחייבים להמשיך".

ח"כ רועי פולקמן (כולנו) צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו: "פחות חדש יותר בכיוון, יד שניה מסמוטריץ".

שר החינוך ח"כ נפתלי בנט (הימין החדש): "למי שלא הבין – הימין החדש היא מפלגת ימין של חילונים ודתיים עם דעות שונות, וזה היופי והייחודיות שלנו. אנחנו גאים בדעות השונות, כמו במשפחה. אך רק מצע המפלגה יחייב את כולם. מצע המפלגה יקבע שאנחנו בעד שורשיות ומסורת יהודית אך מתנגדים לכפייה דתית, ונמשיך לפעול לאיחוד בעם".

ח"כ יעל כהן פארן (התנועה): "האירוניה מתפוצצת מצחוק. שולי מועלם, במדינת הלכה הרבנים היו לא היו מאפשרים לך לכהן בפרלמנט או לצייץ בטוויטר. אין שום דבר חדש בימין החדש, רק משיחיות. זאת לא היהדות. יהדות היא מגוונת שמכבדת את האדם וצדק חברתי. הבחירות הקרובות הן מאבק על הזהות היהודית. את הימין הקיצוני נשאיר בחוץ".

ח"כ מרב מיכאלי (העבודה): "מספר שלוש במפלגה של בנט ושקד אומרת שישראל צריכה ללכת לכיוון של מדינה עם מחויבות להלכה. אני רק מזכירה שאין דבר כזה דמוקרטיה דתית".

ח"כ מוסי רז (מרצ): "שולי מועלם: "מדינת ישראל תלך למחויבות לתורה ולהלכה". עכשיו הבנתי מה זו מפלגה דתית-חילונית: מפלגה שהחילונים עושים מה שאומרים הדתיים. כפי שאמרו חכמנו: מדינת הלכה – הלכה המדינה".

ח"כ מיכל בירן (העבודה): "שם חדש, דעות מיושנות: הם הבטיחו לנו שהימין החדש יישא בשורה אחרת בענייני דת ומדינה, שהבית היהודי כבל אותם לדעות שהם לא מאמינים בהן, שהם אחרים – אבל זה שוב עוד מאותו דבר.  הימין החדש, אל תבקשו את אמון הציבור החילוני אם אתם לא ראויים לו".