ח"כ רם שפע על הצבעתו נגד תחבורה ציבורית בשבת: "זו מהותה של האחדות".

שלשום, שישי 19.6.2020 פרסם ח"כ רם שפע (כחול לבן) פוסט בדף הפייסבוק שלו ובו הסביר מדוע בחר להצביע נגד תחברה ציבורית בשבת ביום המנוחה השבועי.

כזכור, במהלך שבוע שעבר עלה להצבעה במליאה הצעת החוק של ח"כ תמר זנדברג (מרצ) להקמת מערך תחבורה ציבורית ביום המנוחה השבועי. חברי הקואליציה ביניהם חברי הכנסת של מפלגת כחול לבן התנגדו להצעת החוק.

ח"כ רם שפע (כחול לבן) כתב:

"אמא שלי שלחה לי אתמול הודעה: ״למה הצבעת נגד תחבורה ציבורית בשבת? בעייתי קצת להבנתי, זה בגלל הקואליציה?״ בעקבות ההודעה הזאת ורבות אחרות, החלטתי לפתוח את הלב ולדבר איתכם על זה בכנות מלאה. זאת, למרות שרבים המליצו לי להתעלם מזה, לא להגיב לאנשים ואמרו שזה רק יגדיל את העניין. יכול להיות שבגלל שאני עדיין חדש פה אני מתקשה להתרגל, לתגובות הקשות, לאלפי השאלות "אבל למה?", "אבל אמרתם אחרת", ואולי דווקא בגלל שאני עדיין בתחילת דרכי, חשוב לי לשמר את הדיאלוג ולנסות לחיות אתכם יחד את המורכבות. כאמור, קיבלתי לא מעט תגובות של אנשים שלא הבינו איך אני מצביע נגד משהו שאני כ״כ מזוהה איתו ומאמין בו. אני יודע שיש פה ציבור שזה לא ישכנע אותם, שיגידו שמכרנו את הערכים שלנו, שויתרנו באופן כללי. דווקא בגלל הציבור הזה אני מתכוון לעבוד עוד יותר קשה ולהמשיך לאזן את הממשלה. חלקכם העדפתם בחירות, אני מכבד זאת מאוד, אנחנו בחרנו לאור משבר הקורונה ממשלת אחדות. לא נכנס לזה עכשיו, רק אדגיש כי אחדות היא מטבעה כזו שבכל יום אני, אנחנו, נאלצים להתפשר. אבל אתם יודעים מה? גם החצי השני של האחדות הזאת נדרש לוותר בנושאים שהם קידמו במשך שנים באין מפריע. יש דברים שהם לא יוכלו לעשות ולא יוכלו לקדם. לא תהיה פסקת התגברות, הליכוד וימינה מתכתשות ביניהן על נושאים שרק לפני רגע ניסו לקדם יחד, וכך גם בסיפוח, יש למחנה הימין צורך בלתי משתמע לשתי פנים, בנו כשותפים למהלך. זו מהותה של האחדות. תמר זנדברג, שאני מחבב וחושב שהיא אשת עשייה עם מעלות רבות, הציעה בשבוע את הצעת החוק הזו כפרובוקציה מתוכננת. כלומר, היא לא חשבה לרגע שזה יכול לעבור ועשתה זאת (זכותה לגמרי!) בעיקר כדי להביך אותנו ולגרום לציבור, לחלקכם שפה, לראות רק את הכותרות ולכעוס עלינו, למרות שאין ספק שעמדתי לא השתנתה במילימטר. חשוב להבין, מאחורי הצעת חוק שעולה ע"י הקואליציה, עומדים שבועות ולפעמים חודשים ארוכים של ניסוחים ולבטים שהמטרה שלהם היא לעשות עבודה מעמיקה ורצינית כדי להצליח לייצר שינוי ולא רק כותרות. הצעות חוק של האופוזיציה שלא מתואמות עם הקואליציה על כל המורכבויות שלהן, פשוט לא עוברות כמעט אף פעם. זה נכון אגב, על כל ממשלה ועל כל רשות מקומית. בנקודות שאנחנו מסכימים עליהן, אנחנו פועלים יחד ואנחנו כוח משמעותי. בנקודות המחלוקת מתרחש תהליך מורכב שכולל הרבה ויתורים ופשרות כדי שנגיע להסכמות. התוצאה היא מצב שבו יש דברים שאנחנו מונעים ויש דברים שמהם אנחנו נמנעים. זה היומיום שלנו. התהפכה לי הבטן כשהצבעתי במליאה השבוע והיא עוד יותר מתהפכת כשאני חושב על כל שאר הדברים שעוד יבואו ואצטרך להצביע כנגדם. אבל, אני גם זוכר בכל בוקר מה אני, וכולנו מצליחים למנוע יום יום. בקואליציה שלנו לא יעברו חוקים שמשפילים את שלטון החוק, שמשתיקים את התקשורת, שמחרבים את היחסים עם ערבי ישראל, ויעברו חוקים שמבקשים לייצר סדר יום חדש, מאוזן, שפוי ומחבר יותר.  אני מבטיח, דווקא בגלל האתגר העצום הזה, לעבוד עוד יותר קשה עבורכם, להיות קשוב, נגיש ובשיח ישיר ככל הניתן על זה. הבטן מתהפכת אבל עם תקווה גדולה, שבת שלום".