ח"כ רחל עזריה על קמפיין "שישי ישראלי": הקמפיין מטיף בהתנשאות איך נכון לחיות. הגיע הזמן להתמקד בבניה של שבת שבה כל אחד ואחת יוכלו לבחור איך לחגוג אותה

הקמפיין של שישי ישראלי מעצבן אותי.
אני אישה דתיה. כל ערב שבת אנחנו מדליקים נרות והולכים לבית כנסת, עושים קידוש – שבת כהלכתה. אבל זה בכלל לא העניין.
הקמפיין הזה ששוטף את המדינה על שלטי חוצות מטיף בהתנשאות לאנשים איך נכון לחיות. מה טוב ומה לא טוב. במסווה של מגניבות ובשפה חילונית מנסים להעביר שני מסרים בעייתיים, האחד הוא שיש רק דרך אחת להנות מהשבת, לנוח בשבת. רק עם קידוש נרות וחולצה לבנה. נו באמת, ערב עם חברים? מסיבת יום הולדת? ללכת לסרט או תיאטרון, זה כבר לא מנוחה? זה לא טוב?
והמסר השני המעצבן במיוחד, הוא שזה בסדר להיות מחוץ לבית כל ערב בשבוע ואפילו לעשן – כל עוד בשבת עושים קידוש.
אנחנו לא מאחלים לעם ישראל להיות ביום שלישי בערב במשרד. אנחנו שמחים בשביל הגבר שמרים משקולות בראשון בערב, אבל איפה האישה והספינינג? ולעשן זה לא טוב, גם אם בערב שבת עושים קידוש.
השבת היא אחת המתנות הגדולות ביותר שיש לנו. אבל אני מציעה לחברים בשישי ישראלי להפסיק להטיף איך צריך לציין את השבת ואיך לבלות את השבוע. הגיע הזמן להתמקד בבנייה של שבת ישראלית שבה כל אחד יכול להרגיש שייך, שכל אחד ואחת יוכלו לבחור איך לחגוג את השבת: אם זה בבית כנסת, במשחק כדורגל עם החברה, בים, בארוחת שבת, בשינה טובה, בצפיה בסרט, או בטיול במדבר יהודה.
כי השבת ניתנה כדי שננוח ונצבור כוחות להמשך השבוע. השבת שלי היא שבת דתית, אבל אני יודעת שזאת לא השבת של כל הישראלים. השבת הישראלית צריכה להכיל את כולם וככל שנדע לכבד את המקום של כולם, כך זו תהיה השבת הישראלית הכי אמיתית שיש.