ח"כ רחל עזריה (כולנו) על דבריו של הרב אלי סדן: "להיות אישה בעיניו פרושו לשתוק"

לאחר ראיון שנתן הרב אלי סדן לדנה וייס במהדורת מוצאי שבת, על רקע שורת התבטאויות שלו שפורסמו בנושא שירות נשים בצה"ל, ומקומן של נשים בחברה, הגיבו מספר חברי כנסת על אמירותיו של הרב ברשתות החברתיות וביקשו לצאת כנגד עמדותיו המדירות. 

ח"כ רחל עזריה (כולנו):
דנה וייס שואלת את הרב אלי סדן שאלות נוקבות, וגם זה כשלעצמו הופך אותה בעיניו לגברית. כי להיות אישה בעיניו פרושו לשתוק. אסרטיביות, לוחמנות, חוזק – כל אלו אינן הולמות אישה. ממש כאילו מאה השנים האחרונות פסחו עליו. אבל לא, הן לא פסחו, ואין לי ספק שגם הוא יודע זאת היטב. אל תתבלבלו, זהו קול ענות חלושה למהפכה של הפמיניזם הדתי, שכבר בעיצומה. זוהי תגובת נגד מאוחרת לנשים שמנהלות בחברות היי-טק, לוחמות ביחידות צה"ל, שופטות בבתי המשפט, חילוניות ודתיות כאחת.

 ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני):
"סדן מפחד ממבחנות. זה ברור. מבחנות זה מדע, זה ידע, זה קדמה. הוא אדם חשוך שרוצה לשלוט בנשים ולקבוע להן איך לחיות ולקבוע למי יש בכלל זכות להורות. אלי, אתה תמשיך לפחד, אנחנו נמשיך להתקדם. בדרך גם נדאג שאתה תפסיק לחיות מהמיסים שלנו".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ):
"בלתי יאמן שאדם כזה קיבל פרס ישראל ועוד על "מפעל חייו". ישראל היא מדינה דמוקרטית, ולא מדינת הלכה. אם היה מדובר במנהל בית ספר ממלכתי- מזמן היה מוזמן לשימוע. לעומת זאת, הרב סדן מקבל יחס מועדף וממשיך להיות ממומן מכספי המדינה למרות שבאמירותיו חותר תחת יסודותיה של מדינת ישראל. צביעות".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי):
"הדבר הכי טוב שיצא מהראיון של הרב אלי סדן (המון דברים טובים יצאו ממנו!) זה חשיפה נוספת של הצביעות של הליברליזם הפונדמנטליסטי הנאור והפתוח שדוגל בחופש ביטוי ומוכן לקבל כל רעיון אבל רק של מי שחושב כמוהו… מיכל, המדינה לא שיכת לסבתא שלך ואת לא תקבעי מי יקבל ממנה מימון ומי לא."