ח"כ רחל עזריה (כולנו) בתגובה להחלטת משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל לדחות את שבוע החלל בירושלים

בתאריך ה- 4.10.2017 פורסם במספר כלי תקשורת חרדים שבעקבות פנייתו של חבר מועצת העיר ירושלים, יוחנן ויצמן, לשר המדע הטכנולגיה, והחלל, אופיר אקוניס (ליכוד), הוחלט במשרד המדע והטנכולוגיה לבטל את אירועי שבוע החלל בעיר ירושלים שתוכננו לערב ה-10.10.2017 ערב הושענא רבא, בעוד שהאירועים יתקיימו כסדרם בשאר ערי ישראל, במסגרת שבוע החלל העולמי שחל בין התאריכים ה4.10.2017-10.10.2017.

במכתב ששלח חבר מועצת העיר ירושלים, יוחנן ויצמן, לשר אקוניס נאמר נכתב כי:
חבר מועצת העיר ירושלים וכתושב השכונה הסמוכה, מקור ברוך, ברצוני להסב את תשומת לבך כי שניים מן המוקדים שנבחרו לפעילות עתידים לשרת חנויות שאחת מהן מוכרת טרפות וחמץ בפסח, והאחרות אינן כשרות. בנוסף, לרובן אין היתר רישוי עסקים מלא לפעילותן, הוי אומר שמשאבים ממשלתיים עתידים לעודד מכירות במקומות שאינן פועלים על פי החוק זאת ועוד, תושבי השכונות הסמוכות פנו אליי לא פעם וציינו כי הפעילות במקום טורדת את מנוחתם; גורמת לצחנה רבה באזור כשתקני התברואה הנדרשים אינם קיימים; גוזלת את מקומות החנייה המעטים שישנם ואף מביאה להוללות ולפשיעה…כיהודי חם למסורת ישראל וכרגיש למצוקת כל אדם, בטוחני כי תפעל לשינוי מיקום האירועים, כדי למנוע פגיעה במורשת ישראל ובאיכות חייהם של התושבים"

בתגובה נענה ויצמן על ידי משרד המדע, הטכנולגיה והחלל כי:
"סוכנות החלל האמונה על האירועים המדוברים במשרד המדע והטכנולוגיה מודה לכם על תשומת הלב בעניין. בהתאם לכך, וע"פ הוראתו המיידית של מנכ"ל המשרד, האירועים המדוברים מבוטלים".

ח"כ רחל עזריה (כולנו) מסרה בתגובה כי:
״ כרגע אנו יודעים ששבוע החלל בירושלים בוטל בגלל לחץ של חבר מועצה חרדי, כשאגב חרדים רבים מתנגדים לביטול. למרות טענת משרד המדע טרם פורסם תאריך חדש. ירושלים היא עיר עם אוכלוסייה מגוונות ולמרות המורכבות הוכחנו שאנחנו יודעים לחיות יחדיו ולייצר מרחב לכולם. לא יכול להיות שהרוב המוחלט של תושבי עיר הבירה יפסיד את שבוע החלל בגלל מיעוט קיצוני שאינו מייצג. חבל שצריך מחאה ירושלמית כדי שאירוע כזה ייצא לפועל כמו שצריך. אני מקווה שמשרד המדע אכן יעמוד במילתו וירושלים תוכל להינות משבוע חלל מרהיב.״

תגובת משרד המדע, הטכנולגיה והחלל לשלל הכתבות בנושא מתאריך 5.10.2017:
"בניגוד מוחלט לפירסומים על ביטול אירועי שבוע החלל בעיר ירושלים, משרד המדע והטכנולוגיה מודיע שהאירועים יתקיימו על פי התכנון המקורי, במקום אחר שיקבע בזמן הקרוב מאוד. על המיקום החדש והמעודכן תצא הודעה בהקדם".