ח"כ רחל עזריה במליאת הכנסת: "מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבה לא היו אמורות להיות מסורבות גט, אבל אנחנו המדינה עם הכי הרבה מסורבות גט"

את הדברים אמרה היום (2/3/16) ח"כ רחל עזריה בשאליתא דחופה במליאת הכנסת שהפנתה אל השר לשירותי דת דוד אזולאי, בנושא 'סנקציות על סרבני גט'. לדברי ח"כ עזריה "כולים לחלוף שנים עד שבית הדין הרבני יגדיר את האישה כמסורבת גט".

להלן עיקרי הדברים ממליאת הכנסת:
ח"כ רחל עזריה: "יכולים לחלוף שנים עד שבית הדין הרבני יגדיר את האישה כמסורבת גט, וזה גם הדרך שלך (השר אזולאי) להראות טוב. השאלה היא כמה זמן לוקח קודם.
שנית, השאלה היא אם יש יעד, מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבה לא היו אמורות להיות מסורבות גט, אבל אנחנו המדינה עם הכי הרבה מסורבות גט, והשאלה היא האם בית הדין הרבני לא מעוניין לפתור את העניין הזה.
אני גם מבקשת תשובה לשאלות שלי, כמה זמן עובר מרגע פתיחת התיק ועד שמופעלות הסנקציות?, ושתים, מה היעדים של בית הדין הרבני ושל המשרד לשירותי דת לפתור את הבעיה של סרבנות גט?"

תגובת השר דוד אלוזאי לשאילתא: "אנחנו לא יכולים להכנס לתוך הליך היום, לפעמים הדיון מתמשך בגלל שני הצדדים, אני לא רוצה כרגע להגיד לך על הזמן, אני רוצה להאמין שגם נשיא בית הדין והדיינים רוצים שהתקופה הזאת תהיה כמה שיותר קצרה, אבל אי אפשר לקצר את התהליך שנמצאים בתוך הליך דיון.
ח"כ רחל עזריה אני מודיע לך, אני מקבל את מה שאת אומרת להגביל את זה בזמן, אבל אני לא מוכן להתערב בתוך הליך שיפוטי, אני מוכן להביא את הבקשה שלך לבית הדין הרבני.
אני רוצה להגיד לך דבר נוסף, אני אפנה למנכ"ל בתי הדין הרבניים ואני אבקש את מה שאת מבקשת, להגביל את התקופה, אני לא יכול לעשות זאת אבל אני יכול לבקש זאת מבתי הדין הרבניים על מנת למנוע סבל ממסורבות הגט".

לצפיה בשאילתא לחצ/י כאן