ח"כ רויטל סויד על פסק הדין הרבני שהתיר נישואי אישה שניה:"בחסות ההלכה גברים ממשיכים בחייהם ומקבלים היתר לשאת אישה שניה, והנשים נשארות כלואות"

בית הדין הרבני האזורי בחיפה אישר הבוקר (ג') לגבר מחיפה לשאת אישה שנייה לאחר שאשתו סירבה לקבל ממנו גט בתום תקופה בת שמונה שנים בה היו פרודים, תוך פטור מהחתמת מאה רבנים, תהליך מקובל במקרה זה – ובכפוף לאישור של נשיא בית הדין הגדול, הרב יצחק יוסף בלבד.

בפסק הדין נכתב כי בני הזוג, תושבי חיפה, נפרדו לפני שמונה שנים ואף מתגוררים בנפרד. האישה אישרה לבית הדין כי בשנים האחרונות הם אכן פרודים אך הבהירה שתסרב להתגרש. לאחר דיון של שנים בפרשה, הוחלט כאמור לאפשר לגבר לשאת אישה שנייה, כאשר בפסק הדין קבעו כי החלטתם מבוססת על עשרות פוסקים, ספרדים ואשכנזים כאחד.

ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני), שהצעת החוק שלה להקמת מאגר אינטרנטי של סרבני גט נידונה בימים אלו בוועדת השרים לענייני חקיקה, הגיבה ואמרה:
״אפליה בחסות ההלכה- סרבנות גט היא תופעה פסולה. אך בעוד שבחסות ההלכה גברים ממשיכים בחייהם ומקבלים היתר לשאת אישה שניה, הרי שהנשים נשארות כלואות שנים בנישואין ריקים מתוכן כשהן חיות מתות.  התמודדות עם סרבנות גט לא יכולה להעשות באופן לא שוויוני כשרק גברים יכולים לשאת אישה שניה. ככה זה כשגברים משחררים גברים״.

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) שיזמה בין השאר את הצעת החוק לדיון בתביעות גט של בני זוג שאינם אזרחי ישראל, ואת הצעת החוק למימון טיפולי הפריה מתרומת זרע לעגונות ומסורבות גט, הגיבה להחלטה ואמרה כי: "מדהימה הקלות והיעילות בה בית הדין יודע לסייע ולאפשר שחרור מכבלי נישואין כשזה נוגע לגבר. חבל שבית הדין הרבני לא נוהג באותו אופן מכבד בנשים הבאות בשעריו, וממאן להתיר עגונות, גם כאשר יש בידיהם את הכלים ההלכתיים."

לקריאת הכתבה המלאה באתר YNET, לחצו כאן.