ח"כ רוזין:"כל דרישה לזכויות ומרחב פלורליסטי ומכיל חושפת אפליה בלתי נסבלת שהרבנות משליטה דרך זרועותיה בקואליציה"

בתום שבוע סוער, מגיבה היום (7.6) ח"כ מיכל רוזין מסיעת מרצ על מעצרה של מנהיגת "נשות הכותל" לזלי זקס, על אישורו של חוק המקוואות בנוסחו כפי שוהצע על ידי סיעת הבית היהודי ועל פסיקת בית המשפט העליון בשאלת תעודות הכשרות. 

מדבריה של ח"כ רוזין:

"שוטרים עצרו הבוקר את לזלי זקס, מפני שקראה בספר תורה ברחבת הכותל המערבי.
הרבנות תבעה לעצמה וקיבלה מונופול על המילה "כשר".
הקואליציה מקדמת חוק עוקף בג"צ לאפליית הטובלים במקוואות הציבוריים.
וכל זה רק השבוע.
המעצר של מנכ''לית נשות הכותל בעת שהתפללה עם קבוצת נשים לפי אמונתן, מגיע לאחר קיפאון ביישום מתווה הפשרה בכותל, שנועד לממש זכות זו בצורה חוקית. הממשלה מעדיפה לאמץ את הסטנדרטים של רב הכותל ולהדיר משם את כל מי שאמונתה מציבה סטנדרט אחר.
אתמול בדיון על חוק המקוואות, חזר ח"כ גפני ואמר בבירור שהחוק מטרתו לעקוף את החלטת בג"צ שמשמעותה הכרה בגיורים שאינם ברשות הרבנות ו"להחזיר את המצב לקדמותו". הקואליציה, בתגובה, מגייסת את כל כובד משקלה – מיהודה גליק ועד רחל עזריה, למען אג'נדה של רדיפה אחר הזרמים האלטרנטיביים לממסד הרבני האורתודוכסי. המטרה – לשמור על הכוח לקבוע מיהו יהודי.
כל דרישה לזכויות ומרחב פלורליסטי ומכיל חושפת מחדש את האפליה והכפייה הדתית הבלתי נסבלת שהרבנות משליטה דרך זרועותיה בקואליציה. הניסיון הנואש שלהם להיאחז במוקדי הכוח מלמד על פחד עמוק מהתעוררות שלנו – החילונים, המסורתיים, הרפורמים וכל מי שנמאס לה ולו מהשליטה של גורמים קיצוניים על חיינו.
המאבק שלנו בסוגיות הללו אינו רק מאבק במונופול של הרבנות על הדת היהודית במדינת ישראל, אינו רק מאבק למען יהדות פלורליסטית ואינו רק מאבק פמיניסטי. זה מאבק למען מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית. מדינה שמאפשרת לאזרחיה חופש דת, חופש מדת, שוויון בשירותים המוענקים על-ידיה ושוויון בפני החוק.
לא נעבור על זה בשתיקה. הסכמים קואליציוניים הם לא תירוץ לפגיעה בזכויות אדם ובחופש הדת.

לקריאת הסטטוס המלא של ח"כ רוזין בעמוד הפייסבוק שלה לחצו כאן.