ח"כ קסניה סבטלובה: "נתניהו מבטיח לטפח את הרפורמים והקונסרבטיביים? שיצטרף לפנייתי לקיים הדלקת נרות חנוכה בעזרת הנשים בכותל"

את הדברים כתבה ח"כ סבטלובה בעמוד הפייסבוק שלה בתגובה לנאום ראש הממשלה בועידת ה- GA בה הבטיח לדאוג לטיפוחן של כלל הזרמים ביהדות.
על כך כותבת ח"כ סבטלובה כי "נתניהו מבטיח לטפח את הרפורמים והקונסרבטיבים בישראל?! לוודא שהכותל הוא מקור לאחדות עם ישראל ולא לפיצולו?! אני מציעה, אם כך, שיצטרף לפנייתי לרב הכותל והמקומות הקדושים, לקיים הדלקת נרות חנוכה גם בעזרת הנשים!
פניתי לרב הכותל, יחד עם חברותיי  תמר זנדברג ומיכל רוזין בבקשה לקיים הדלקת נרות חנוכה גם בעזרת הנשים, דבר שהוא מצווה על כל ישראל, לכל הדעות. אז בוא נתחיל מזה?! "

להלן דבריה המלאים של ח"כ סבטלובה:
"נתניהו מבטיח לטפח את הרפורמים והקונסרבטיבים בישראל?! לוודא שהכותל הוא מקור לאחדות עם ישראל ולא לפיצולו?! אני מציעה, אם כך, שיצטרף לפנייתי לרב הכותל והמקומות הקדושים, לקיים הדלקת נרות חנוכה גם בעזרת הנשים!
פניתי לרב הכותל, יחד עם חברותיי תמר זנדברג ומיכל רוזין בבקשה לקיים הדלקת נרות חנוכה גם בעזרת הנשים, דבר שהוא מצווה על כל ישראל, לכל הדעות. אז בוא נתחיל מזה?!
אבל כבר ידוע למה אפשר להאמין לנתניהו של "תומך בפתרון שתי מדינות לשני עמים", או לביבי של "לא תקום מדינה פלשתינית", נתניהו של "בישראל שיוויון גמור ללהט"ב ומיעוטים" או ביבי של "הערבים נוהרים" ושלא לדבר על סופרטנקר וההבטחה לפטור את משבר הדיור….
אם בבעיות דרמטיות אלו עדיין לא ננקטה מדיניות קונקרטית, כנראה שזה לא יקרה גם בנושא שילוב ראוי של כל זרמי היהדות.
אז אנחנו פנינו, אני מזמינה אותו להצטרף לדבריי, ואולי נוכל גם אנחנו להנות מהדלקת נרות חנוכה ברחבת הכותל המערבי, זה מה שכתבנו לו;
1. מדי שנה, מתקיים מנהג נהדר של הדלקת נרות חנוכה ברחבת הכותל, במהלך ימי החג, בו מתכבדים אישי ציבור, חברי כנסת, מכובדים רבים והציבור הרחב (כולם גברים)- במצוות הדלקת נרות חנוכה.
2. ידוע כי בכותל המערבי, ובשאר המקומות הקדושים נעשה ניסיון לזכות את הרבים, אך במקרה זה, הרבות לא מזוכות, משבעזרת הנשים לא מתקיימת הדלקת נרות חנוכה, כמצווה.
3. אבקש מאדוני, בכל לשון של בקשה, לפעול לכך שבחנוכה שנת תשע"ו, יזוכו הרבות והרבים במצוות הדלקת נרות חנוכה, המחייבים את כולנו, נשים וגברים כאחד.
בטוחני כי השנה תוכל לעשות מאמץ בכדי לזכות את כולם במצווה."

לסטטוס בעמוד הפייסבוק של ח"כ סבטלובה, לחצ/י כאן
לידיעה אודות דבריו של רוה"מ נתניהו, לחצ/י כאן