ח"כ קסניה סבטלובה: "השמחה לא תהיה שלמה עד שהמדינה לא תכיר בגיורים לא אורתודוכסיים- קונסרסטיבים ורפורמים"

את הדברים כתבה ח"כ סבטלובה היום (11.8.15) בעמוד הפייסבוק שלה בתגובה לידיעה כי שורה של רבנים בכירים בציונות הדתית החליטו להקים בית דין אלטרנטיבי לגיור.
עוד כתבה ח"כ סבטלובה כי "גיור אורתודוקסי אלטרנטיבי הוא צעד אמיץ של הרבנים האורתודוקסיים של הציונות הדתית, שהחליטו לעשות מעשה למען עם ישראל ולמען הישראלים והישראליות- ופתחו בפניהם את שערי בתי הגין האלטרנטיביים לגיור…
חד עם זאת, השמחה לא תהיה שלמה עד אשר המדינה תכיר בגיורים של הטריבונלים האלטרנטיביים הללו, יוחזר חוק הגיור ופעולות דתיות של הזרמים הלא אורתודוקסיים – רפורמים וקונסרבטיבים – יוכרו על ידי מדינת ישראל כראויים, שווים ומוכרים לכל דבר ועניין במדינת ישראל".

להלן דבריה המלאים של ח"כ קסניה סבטלובה-
""כִּי אֶל-אֲשֶׁר תֵּלְכִי אֵלֵךְ, וּבַאֲשֶׁר תָּלִינִי אָלִין–עַמֵּךְ עַמִּי, וֵאלֹהַיִךְ אֱלֹהָי" (רות א' טז')
גיור אורתודוקסי אלטרנטיבי הוא צעד אמיץ של הרבנים האורתודוקסיים של הציונות הדתית, שהחליטו לעשות מעשה למען עם ישראל ולמען הישראלים והישראליות- ופתחו בפניהם את שערי בתי הגין האלטרנטיביים לגיור.
רות המואביה היתה מברכת על הצעד הזה ללא ספק, כי בשערי הרבנות הראשית היא ודאי היתה נדחית או זוכה ביחס מזלזל, לא הוגן ולא הגון שנועד להקשות ולמנוע במקום לקרב ולחבק את המעוניינים להיכנס בשעריו של העם היהודי.
הובן העוול שנעשה עם ביטולו של חוק הגיור על ידי הממשלה הנוכחית והחליטו לפעול על פי צו מצפונם בניגוד לשיקולים הפוליטיים הפוגעניים, טמאים ולא ראויים שהנחו את ממשלת ישראל הנוכחית.
כולי תקווה שרבנים רבים אחרים ימשיכו את המגמה המבורכת הזאת ויעניקו את שירותי הדת לאלה הזקוקים להם בצורה הולמת ומקצועית.
יחד עם זאת, השמחה לא תהיה שלמה עד אשר המדינה תכיר בגיורים של הטריבונלים האלטרנטיביים הללו, יוחזר חוק הגיור ופעולות דתיות של הזרמים הלא אורתודוקסיים – רפורמים וקונסרבטיבים – יוכרו על ידי מדינת ישראל כראויים, שווים ומוכרים לכל דבר ועניין במדינת ישראל.
אנו נמשיך להיאבק למען יהדות פתוחה ומקבלת, כאן במדינת ישראל, מדינה יהודית ודמוקרטית!"

לסטטוס בעמוד הפייבוק של ח" סבטלובה, לחצ/י כאן
 לידיעה על בית הדין האלטרנטיבי מאתר YNET, לחצ/י כאן