ח"כ קושניר בעקבות כתבה אודות 'בודקות הטהרה': "חייבים לעצור את הכפייה הזאת".

במהלך סוף השבוע, שבת 28.12.2019 פורסם באתר החדשות 'מאקו' כתבה אודות בודקות טהרה, אחיות שעוברות הכשרה לבצע בדיקות טומאה ואת התוצאות מעבירות לרב שהפנה אליהן.

מקצוע זה של בודקות הטהרה נכנס למערכת הבריאות הישראלית החל משנת 2003. בשנים האחרונות הכניסו כל קופות החולים- כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת,  את השירות למרפאות ולמרכזי בריאות האישה ברחבי הארץ.

בודקות הטהרה הן אחיות מקופות החולים שעשו קורס במכון ההלכתי פוע"ה (פוריות ורפואה על פי ההלכה) שבירושלים, שם הן למדו את הלכות הטהרה.

יש לציין כי כלל הקופות מסבסדות באופן מלא או חלקי את השירות. האחיות בודקות הטהרה שעובדות בקופה משבצות לאורך המשמרת הרגילה שלהן גם נשים שמבקשות לעבור את בדיקת הטהרה, והבדיקה מתבצעת רק עם הפניה של רב. בתום הבדיקה, האחיות מעלות את הממצאים למחשב הקופה ואז מוציאות דו"ח של מה שהן ראו שמופנה לרב ששלח, על מנת שיפסוק אם האישה טמאה או טהורה.

בעקבות הפרסום, העלה ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) סרטון לרשתות החברתיות בו הוא טוען כי דבר זה מהווה כפייה דתית, פוגע בתקציבי הבריאות ובא על חשבון אנשים חולים.

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו):

"מה עושה רב שיש לו ספק לגבי טהרה של אישה אחרי נידה? התשובה היא שהוא שולח אותה עם הפנייה לבדיקה אצל אחות בקופת חולים. חברים זו לא בדיחה, קופות החולים מספסדות את הבדיקות האלה, התור נקבע מעכשיו לעכשיו והתוצאה מדווחת לרב. זה קורה על חשבון תקציבי הבריאות. זה קורה על חשבון אותם אנשים ששוכבים במסדרונות בבתי החולים. זה קורה על חשבון אלה שמחכים לבדיקות רפואיות חודשים. זה קורה על חשבון אלה שמחכים לחיסון לשפעת. תגידו לי התחרפנתם? מה יהיה השלב הבא? תשלחו אנשים לקולונוסקופיה כדי לוודא שהם אכלו כשר? או תעצרו אנשים ברחובות כדי לוודא שיש להם ברית מילה? אנחנו חייבים לעצור את זה. חייבים לעצור את הכפייה הזאת".

שר התחבורה יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ':

"הסרטון הבא מבית היוצר של ליברמן – רבנים שוחטים ילדים של גויים ומשתמשים בדמם לאפיית מצות. הלוואי ויכולתי לחשוב שהשקרים האלה נובעים מבורות. אבל הם נובעים משנאה. אנטישמיות קלאסית במדינת היהודים. בושה".

שר החינוך יו"ר הבית היהודי ח"כ הרב רפי פרץ:

"תחושת קבס. הגזענות הזו היא חרפה, הסרטון הזה הוא יריקה בפנים לכל מי שמסורת ישראל ויהדות חשובה לו והוא צריך להיות מחוץ לכל שיח פוליטי.
‏בושה שככה ניראה השופר של ליברמן״.

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד):

"הסרטון של ח"כ קושניר הוא שילוב רע בין דמגוגיה זולה לתעמולה אנטישמית. ישראל ביתנו לא תקבל מצביע אחד משנאת היהדות ומשימוש בעולם המושגים של שונאי ישראל".

ח״כ משה אבוטבול (ש"ס) :

"מצער לראות ח"כ ששימש בעברו אף כמנכ"ל משרד הקליטה ואמור לפחות כלפי חוץ להיות ממלכתי כלפי כל הציבורים בישראל, מוציא סרטון שכולו דברי בלע הבל ושטות, ומגלה לכולם את בורותו הקשה בכל הקשור לעולם החרדי. לאחר שתקפתי אותו על הסרטון הקשה הקודם, תירץ לי מר קושניר שמדובר בסרטון ישן, והנה מתברר שהבחור לא למד דבר ולא שכח דבר ולמרות הביקורת הקשה שוב הוציא סרטון עם ניחוח אנטישמי המזכיר את הגויים ששנאו את היהודים בברית המועצות של אז. בהעדר דרך וכיוון לישראל ביתנו, הם משתמשים בנשק הישן והחלול של שנאת החרדים. הציבור יודע את תרומתו הברוכה של המגזר החרדי ויודע להבחין ולזהות פוליטיקה זולה".

ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו:

"‏חבר הכנסת אלכס קושניר מישראל ביתנו איך שכחת את הדם להכנת מצות? די עם ההסתה הפרועה שלך גלה אחריות אם יש לך".

ח"כ אופיר סופר (הבית היהודי-האיחוד הלאומי) כתב:

"ישראל ביתנו ממשיכה לזרוע שנאה כנגד היהדות והמסורת".

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר:

"הדברים שאמר נגד ההלכה היהודית וההסתה הנלווית להם מזכירים משטרים אפלים, שעברנו אותם ונעבור גם טיפוסים כמו קושניר, שמנסה לרצות את הבוס שלו, שמנסה בכוח לסחוב את מערכת הבחירות לנושאי דת ומדינה"

ח"כ יעל גרמן (כחול לבן):

"אבסורד שהקופות מממנות שירות כזה. מדוע פתאום קופות החולים כל כך נדיבות ומשרד הבריאות שלא עושה דבר" .

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) הגיב לטענות כלפיו ולביקורת אודות הסרטון שפרסם ואמר בריאיון ברשת ב' בתוכניתם של קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן :

"אני בסרטון הזה לא דיברתי נגד טהרת המשפחה ולא נגד היהדות, רציתי לעלות בעיה מסוימת, תופעה שלא רק אני מדבר עליה. אולי הדוגמה הייתה מיותרת, לא רציתי לפגוע באף אחד, אבל על התופעה צריך לדבר. לא התכוונתי לפגוע באף אחד. יש פה תלמידי ישיבות שלא עובדים ולא משתתפים בשוק התעסוקה ולא אני אומר את זה אלא נגיד בנק ישראל, המדינה לא תוכל לשאת בנטל הכלכלי הזה. אריה דרעי מסיט תקציבים מתחת לרדאר באמצעות המשרד לפיתוח הפריפריה, לאזורים כמו בני ברק, חייבים לדבר על זה ולטפל בתופעה. מבין שהדוגמא פגעה בחלק מהאנשים ולא רציתי לפגוע, הכוונה היתה לעלות נושא ולדבר עליו. לא הגיוני שהרב נותן הפניה לשירות רפואי".

טהרה בקופות החולים

רוצים לדעת מה הקשר בין נידה, טהרה, רבנים וקופות חולים?תראו את הסרטון.לא מאמינים? כנסו לקישור?https://www.mako.co.il/health-weekend/Article-8f74349cb714f61026.htm?utm_source=Whatsapp&utm_medium=Share&Partner=Whatsapp_Share

פורסם על ידי ‏Alex Kushnir – אלכס קושניר‏ ב- יום שלישי, 31 בדצמבר 2019