ח"כ קושניר בנאום במליאה אל המפלגות החרדיות: "אין לכם בעלות על היהדות ואין לכם בעלות על הדת".

אתמול, שני 1.6.2020 נאם ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) במהלך המליאה וביקר את המפלגות החרדיות יהדות התורה וש"ס על השימוש שלהן בביטוי 'אנטימיות' כלפי חברי כנסת ממפלגת ישראל ביתנו.

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו):

"לפני כמה שעות עמד פה ח"כ משה אבוטבול וגם אחרי בתקשורת הצטרף אליו חבר הכנסת אייכלר והם ככה זרקו בנונשלנטיות את המילה אנטישמיות באוויר והפנו אותה כלפי מפלגת ישראל ביתנו. אז אני רוצה לפנות לחברי הכנסת ממפלגות ש"ס ויהדות התורה. אתם אימצם אופנה חדשה, כל מי שמדבר בגנות הכפייה הדתית ובגנות ההשתלטות שלכם על עמדות המפתח בכנסת ובממשלה, כל מי שלא מתפלל כמוכם או לא מתפלל בכל אתם קוראים לו אנטישמי. אתם יודעים בכלל מה זה אנטישמיות? אתם יודעים מה זה לחיות במדינהש רק בגלל שכתוב לך בתעודת זהות שאתה יהודי אז אתה מוקצה ממוסדות להשכלה גבוה ואתה לא מתקבל לעבודה? אתם יודעים מה זה בתור ילד בן 12 להגן על עצמך פיזית כנגד בריונים שתוקפים אותך רק כי אתה יהודי? אז בואו אני אספר לכם את הסיפור שלי שאגב דומה מאוד לסיפורים של הרבה יהודים שהגיעו לכאן לארץ ונולדו במדינה טוטליטארית שהאנטישמיות בה הייתה סוג של בחסות החוק. סבא שלי היה יהודי ציוני חילוני. אתם חושבים שהיהדות היא בבעלותכם. שרק בידכם הזכות לקבוע מי יהודי ומי לא יהודי. אתם חושבים כי יש לכם את לכם את הזכות להחלטה איזה יהדות נכונה ולאיזה יהדות יש זכות קיום. עכשיו אתם מתפלאים שמישהו אומר לכם את האמת כמו שהיא. שיש מישהו שמגן על הזכויות של הציבור שעובד, משלם מיסים, משרת בצבא ועושה מילואים. דתיים, מסורתיים, חילונים כאחד שהמחבר ביניהם זה אהבת ישראל, הציונות והיהדות. אבל היהדות המחבקת והיהדות המכילה אני מבקש שתפנימו שאנחנו נאבק נגד ההשתלטות שלכם על עמדות הכוח במדינה. אני מבקש שתפנימו שאין לכם בעלות על היהדות ואין לכם בעלות על הדת וגם אין לכם בעלות על המדינה".

חברי הכנסת מש"ס ויהדות התורה זורקים את המילה "אנטישמי" לאוויר כל פעם שמישהו אומר להם את האמת כפי שהיא.הפעם בחרתי להסביר…

פורסם על ידי ‏Alex Kushnir – אלכס קושניר‏ ב- יום שני, 1 ביוני 2020