ח"כ ציפי לבני: "הבית היהודי "יצאו מהארון" ונחשפה האמת – זו מפלגה חשוכה, הומופובית ומשיחית"

את הדברים אמרה ח"כ ציפי לבני היום (8/1) בסרטון שהעלתה לעמוד הפייסבוק שלה, בתגובה לאמירות מועמדי הפריימריז במפלגת 'הבית היהודי' בנושא נישואין חד מיניים. עוד הוסיפה ח"כ לבני "זוהי זכותו של כל אדם לאהוב, להנשא ולהקים משפחה ידועה". דבריהם של  מועמדי הבית הבית היהודי שפורסמו בסרטון של אתר האינטרנט "כיפה" עוררו סערה מאז פרסומם וחברי כנסת רבים מחו כנגד ההתבטאויות שנשמעו מפי המועמדים.

להלן תגובות חברי הכנסת לעמדות מועמדי הפריימריז בבית היהודי בנושא נישואין חד- מיניים:

ח"כ זהבה גלאון:
"תגידו לי, מי אתם בכלל? אין לכם בושה? הייתי מצטטת פה כל אחד ואחד מהמועמדים ההומופובים והלא-מתנצלים של הבית היהודי, ששמו את עצמם היום מול מצלמה והסבירו כל אחד בדרכו המיוחדת והמשפילה למה נישואים גאים הם לא כדרך הטבע, למה הומואים דורשים טיפול ולמה משפחה זה רק גבר ואישה – אבל קצרה היריעה. עדיף לראות את הסרטון הזה בו הם רומסים בלי למצמץ את כבודם הבסיסי של מאות אלפי ישראלים – ועדיף שאם אתם רואים זה יהיהעל בטן ריקה. פשוט לא להאמין.

יש לי חדשות בשביל נפתלי בנט והאוסף הנבער והחשוך שהוא מוביל אחריו בגאון לכנסת: זמנכם עבר. פג תוקפכם. לא יעזור לכם. ההיסטוריה נגדכם, העם בישראל נגדכם, ההיגיון הבריא נגדכם. נישואים גאים, נישואים אזרחיים, שפיות במדינת ישראל – כל זה נגדכם וכל זה בדרך להתממש על אפכם ועל חמתכם ועל אף השנאה היוקדת שלכם לכל מה שמריח מסובלנות וקבלת האחר."
לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ גלאון, לחצ/י כאן

ח"כ יאיר לפיד:
"בנט, תתנצל!
אחרי הסרטונים הויראליים, הסרטון הזה הוא הפרצוף האמיתי של הבית היהודי: הומופובים.
אנחנו אומרים חד וחלק: לכל שני אנשים מגיעה הזכות לממש את אהבתם ולהינשא. נלחמנו על הזכות הזו ונמשיך להילחם עליה גם בכנסת הבאה." 
לסטטוס המלא בעמוד הפייסוק של ח"כ לפיד, לחצ/י כאן

ח"כ ציפי לבני:
"הבית היהודי "יצאו מהארון" ונחשפה האמת – זו מפלגה חשוכה, הומופובית ומשיחית. זוהי זכות של כל בני האדם, לאהוב להנשא, להקים משפחה ידועה, זה גם החוק שהגשתי בממשלה, זה החוק שהבית היהודי הטיל עליו וטו."
לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ לבני, לחצ/י כאן

ח"כ מרב מיכאלי:
"עכשיו זה כנגד הומואים ולסביות, אח"כ זה יהיה נגד זוגות לא נשואים, אח"כ זה יהיה כנגד יהודיות ויהודים שלא לפי ההלכה, בהמשך לא נוכל לצאת מהבית לפי הקוד של הרב אבינר, ובהמשך נצטרך לשבת מאחורה באוטובוס, עוד יותר מאוחר- העונש על חילול שבת יהיה שבוע שבועיים בכלא. הבית היהודי רוצים להפוך אותנו למדינת הלכה, הבית היהודי ינסו להפוך את ישראל למדינת הלכה- אל תתנו להם"
לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ מיכאלי, לחצ/י כאן

ח"כ מיכל רוזין:
"אנשי הבית היהודי תכירו- זו אחותי, גיסתי והאחיינים המקסימים שלי. על פי תפיסת עולמכם החשוכה הן אינן משפחה. בחרתם היום להצהיר שאינכם מכירים בזכותן להינשא עם בחירת ליבן, ולגדל את ילדיהן כהורות שלהן. אתם מסרבים לקבל את העובדה הפשוטה, שיש מגוון של משפחות והבסיס לכולן היא הקשר והאהבה. לא חוקים מכוח עליון ולא חוקי מדינה ישנו את העובדה כי זוהי משפחה לכל דבר, נורמטיבית, מלאת אהבה, חום וכבוד הדדי."
לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ רוזין, לחצ/י כאן

ח"כ מיקי רוזנטל:

 "אבל.. מה אם במשפחת הבית היהודי יצוץ לו אח הומו?, או אחות לסבית?

עד כאן! לשיטתם של ההומופובים בבית היהודי זה לא טבעי, נגד המוסר האלוקי והורס את העולם במקום לבנות אותו."

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ רוזנטל/ לחצ/י כאן