ח"כ פרידמן בתגובה למכתב רבני הציונות הדתית לא לתת הכרה לרפורמים: "בעלי ברית לטובת המשכיות העם היהודי ושימור הזהות היהודית".

אתמול, שלישי 10.11.2020 ח"כ תהלה פרידמן (כחול לבן) פרסמה  פוסט בחשבון הפייסבוק האישי שלה, בעקבות מכתב הרבנים נגד מפגשים עם רפורמים שפורסם.

בפוסט, שכותרתו, "חמש מחשבות קצרות על מכתב הרבנים נגד מפגשים עם רפורמים", מתייחסת ח"כ תהלה פרידמן (כחול לבן) לסוגיה, ומביעה תמיכה ברב אליעזר מלמד.

כזכור, ביום שני חתמו רבנים בציונות הדתית, ביניהם ראשי ישיבות ורבני ערים על מכתב שכותרתו "לא לתת הכרה לרפורמים כלל ועיקר".

מכתב זה מגיע לאחר מכתבו של הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף שיצא  נגד הרב אליעזר מלמד אשר קיים מפגש שערך עם נציגים מהתנועה הרפורמית.

ח"כ תהלה פרידמן (כחול לבן) כותבת:

"חמש מחשבות קצרות על מכתב הרבנים נגד מפגשים עם רפורמים: הרעיון שמפגש עם מנהיגת ציבור הוא הכרה הוא רעיון משונה בעיני. יש מיליוני יהודים רפורמים בעולם הם לא זקוקים להכרה. הם קיימים איתנו או בלעדינו. היכרות לעומת זאת יכולה להועיל מאד לכל הצדדים. עם הרפורמים בארץ שווה להתווכח ואפילו להתעמת. את הרפורמים בארה"ב צריך לחבק. אלו בעלי ברית למאבק לטובת המשכיות העם היהודי ושימור הזהות היהודית. לא מבינה את אותם שרוממות "אהבת ישראל" בגרונם, רק את עם ישראל עצמו הם לא כל כך אוהבים. תרבות הפשקיווילים והחרמות היא תרבות מאוסה ומכוערת. אין כאן ניהול ראוי של מחלוקת אלא העתקה של מנהג מגונה מציבורים אחרים, שלא מוסיף שום דבר טוב לעולם. אלפי אנשים מתים מסביב, מאות אלפי ילדים ונוער יושבים בבית , עשרות אלפי מבוגרים איבדו את מטה לחמם. אנחנו במצב חירום בריאותי חברתי וכלכלי. באמת שאין להנהגה רוחנית שום דבר יותר חשוב לעסוק בו מרב, פוסק ענק וחשוב, שישב לשיחה עם רבה רפורמית?!  הרב מלמד מעיד על עצמו שהוא מחמיר מאד באהבת ישראל – אשריו ש"נתפס" על קרוב לבבות וערבות הדדית. הלוואי ונזכה כולנו".