ח"כ פרידמן בוועדת החינוך: "יש צורך לאכוף ולמצות את הסמכויות שבידי משרד החינוך, אבל משרד החינוך מסרב לעשות את זה".

אתמול, שני 25.1.2021 ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת בראשות רם שפע התכנסה לדיון בנושא היערכות ומוכנות לקראת בגרויות החורף ותקופת המבחנים באקדמיה בצל הקורונה.

יו"ר הועדה רם שפע פתח את הישיבה ומתח ביקורת על התנהלות שר החינוך ח"כ יואב גלנט (הליכוד) בנושא המשך פתיחת מוסדות חינוך במגזר החרדי, בניגוד להנחיות.

יו"ר הועדה רם שפע אמר בפתח הדיון:

"בבוקר הזה, ואחרי הימים האחרונים כשאנחנו רואים מה קורה במוסדות החינוך בעיקר במוסדות החינוך במגזר החרדי, אנחנו לא יכולים לחמוק מביקורת קשה על שר החינוך יואב גלנט שקולו לא נשמע. הוא כנראה מפחד או לא רוצה להתעסק בנושא. השר יכול לבחון שלילת תקציבים ממוסדות חינוך מפירים, או לזמן את מי שהחליט לפתוח את המוסד. מדובר באמון הציבורי שמתרסק. בשבוע שעבר סיירתי בירושלים וראינו מוסדות חינוך פתוחים, ואיך משרד החינוך מקשה על העירייה לנהל את האירוע. יש לי תסכול ענק כי אנחנו בוועדת החינוך מנסים לעשות הכל כדי לוודא אכיפה של התקנות, אבל שר החינוך עסוק בלזמן לשימוע את מנהל הריאלי בחיפה כאילו זה הנושא החשוב ביותר היום".

ח"כ תהלה פרידמן (כחול לבן) הוסיפה בפתח הדיון:

"בירושלים מדברים על 4000 ילדים חולים. יש צורך לאכוף ולמצות את הסמכויות שבידי משרד החינוך, אבל משרד החינוך מסרב לעשות את זה. מי שרוצה להציל חיים של אימהות יולדות, ילדים וזקנים – אוכף סגירה של בתי ספר, שולל תקציבים ומעמיד מנהלים לדין. מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים".

לצפייה בוועדה יש ללחוץ כאן