ח"כ פינדרוס בנאום במליאה: "אני צריך להביא את האומה הכי קרוב לשמירת שבת".

אתמול, שני 21.12.2020 יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס נקרא לדוכן הכנסת בזמן המליאה כדי למשוך את הזמן עד לגיוס רוב להצבעה על הצעת החוק לדחיית מועד תקציב המדינה.

הצעת החוק נועדה לתת זמן נוסף של שבועיים למגעים בין מפלגות הליכוד ולכחול לבן ולדחות את התפזרות הכנסת הלילה בחצות.

לצורך העברת ההצעה בקריאה ראשונה נדרש רוב רגיל, אלא שבמפלגת הליכוד חששו כי לא יצליחו לגייס את הרוב הדרוש, בשל הודעת כחול לבן כי יעדרו מהדיון.

לשם כך, נדרש ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) כממלא מקום יו"ר הוועדה להציג את החוק ולמשוך את הזמן. וכך, נאם במשך כשעתיים.

במסגרת הנאום שלו, התייחס ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) לסוגיית הדת והמדינה בישראל ואמר:

"הדרך היחידה שלנו להיות כאן, בארץ הזאת, זה על ידי קיום שלנו את החוזה. ולכן זו לא שאלה פרטית שלי – אם האומה תקיים את זה. ולכן, אני צריך להביא את האומה – הכי קרוב לשמירת שבת; את האומה – הכי קרוב לטהרת המשפחה; את האומה – הכי קרוב לנישואין וגירושין על פי ההלכה. הכי קרוב. אני יודע שאני לא יכול להביא אותם ל-100%, אמרתי. השאיפה שלי היא ל"ותחזינה עינינו" – אני צריך לעשות הכול, ולמנוע כל דבר שיכול למנוע את זה. אני חושב שמדינת ישראל צריכה להתנהל על פי הרבנות הראשית. אמרתי – בחיים הפרטיים שלי. חוק שלא מסדיר את עניין הגיור האורתודוקסי בצורה מסודרת; חוק שמעביר את חוק השוויון, ואתה יודע מה המשמעות של זה, בניגוד לחברת הכנסת שרבה איתי בוועדה, שלא הבינה למה אני כל כך לא מסכים, היא חשבה שיש לי משהו נגד דרוזים, אתה יודע את האמת שהנושא הוא לא הדרוזים, והנושא הוא לא הזכויות של הערבים, לא הזכויות של הערבים ולא של הדרוזים. לא שם הבעיה שלי, ואתה יודע את זה. אתה חושב שאנחנו נסכים שממשלה כזאת תמשיך לכהן? יש לך בכלל ספק?".