ח"כ עמיר פרץ בפוסט אודות סוגיית הלהט"ב: "לכל אדם מגיעה הזכות לאהוב, להתמסד ולהביא ילדים. חובתה של המדינה לאפשר לו זאת".

היום, שלישי 2.7.2019 העלה ח"כ עמיר פרץ (העבודה) בדף הפייסבוק האישי שלו פוסט, בו הוא פורס את משנתו בנוגע לסוגיית הלהט"ב ועונה על שאלות אותן שאלו והעלו חברי התא הגאה של מפלגת העבודה במסגרת לייב צ'אט.

כזכור, לקראת הבחירות לכנסת העשרים ושתיים, הודיע ח"כ עמיר פרץ כי הוא יתמודד בבחירות על ראשות מפלגת העבודה.

ח"כ עמיר פרץ (העבודה) כותב בדף הפייסבוק שלו: לצערי לא הצלחתי להגיע לצ׳ט לייב שארגן התא הגאה של מפלגת העבודה. אבל לא הסכמתי לוותר על מענה לשאלותיהם ולהבעת עמדותיי הברורות בנושא.

1. נכון להיום זוגות להט"בים לא יכולים להינשא, איך אתה מתכוון לפעול לטובת תיקון המצב.

לכל אדם באשר הוא אדם מגיעה הזכות לאהוב, להתמסד ולהביא ילדים. חובתה של המדינה לאפשר לו זאת. מאז ומעולם תמכתי בחוקים שבקשו לתקן את המציאות הזאת. אמשיך לעשות כל שביכולתי כדי לתקן את המצב.

2. אימהות לסביות לא יכולות להירשם כאימא שניה לתינוק שלהם בעמדות משרד הפנים בבית חולים לעומת כל גבר שיכול להעיד על האבהות שלו.

איך אתה מתכוונת לפתור את האפליה הזו?

לא הגיוני שבמדינת ישראל הזכות להיות הורים אינה נובעת פשוט מהיותנו בני אדם. הזכות אינה מתבססת על טובת הילדים, על מי הם באמת בני משפחה, אלא על הנחות מעוותות ושמרניות לפיהן יש מושג "טבעי" של משפחה והורים.

לפני כשבועיים הכרתי במצעד הגאווה זוג אימהות עם שתי בנות מקסימות. הבטחתי להן שבמדינה אליה יגדלו בנותיהן, שוב לא יצטרכו לנסוע רחוק כדי להביא לעולם ילדים כפי שהן היו צריכות לעשות.

מפלגת העבודה בהנהגתי תעמוד לצידן של אימהות ואבות, בבתי הדין, בוועדות בכנסת על מנת לשנות את המציאות הזו. אנחנו צריכים להיות שם לצידן של חברינו וחברותינו מהקהילה, בדרישה הכל כך בסיסית- אדם הוא קודם כל אדם על כל הזכויות המשתמעות מכך.

3. בשנת 2015 יצא תיקון לחוק זכויות התלמיד שלפיו אסור להפלות תלמידות על רקע העדפה מינית וזהות מגדרית.

עד היום, ארבע שנים אחרי לא יצא חוזר מנכ"ל לבתי הספר והחוק לא נאכף.

איך אתה מתכוון לשנות את זה?

החלפת שלטון הימין, זאת המשימה שלקחתי על עצמי, והיא כוללת חילופי שרי חינוך ובעיקר את האג’נדה של שרי החינוך. אנחנו נדאג לחנך לכבוד האדם וקבלת השונה ללא הבדל דת, גזע, מין או נטייה מינית. זה אחד מתפקידיו של החינוך.

אנחנו מאמינים ששינוי אמיתי צריך להגיע בראש ובראשונה מחינוך, כדי שתהיה אווירה אמיתית של שינוי וקבלה אנחנו קודם כל צריכים לפעול עם דור העתיד שלנו. מחקרים רבים מראים כי אחוז המתאבדים בקרב בני נוער גאים ובמיוחד בקרב טרנס*יות גבוה במיוחד, מדובר בילדים שלנו, הם חשופים ופגיעים יותר ואנחנו צריכים דרך מערכת החינוך לשמור עליהם.

4. ישנן עמותות שחותרות נגד עקרון השוויון ושמות למטרה לזרוע שנאה נגד הקהילה הגאה. עמותות אלה ממומנות על ידי המדינה. מה לדעתך הדרך הטובה ביותר לדאוג שעמותות מהסוג הזה לא יהיו זכאיות למימון מכספי ציבור?

יש חופש ביטוי אך אסור שיהיה חופש שיסוי. עמותות שפועלות להשניא בני אדם על בני אדם אחרים – אסור שיעמוד להן החופש לעשות זאת ובכך לפגוע בחופש ובשלומם של בני אדם אחרים.

5. זוגות להט"בים לא יכולות להינשא בצורה חוקית בארץ, מעבר לאפליה החמורה, מי שרוצה לעגן את הזכויות שלו צריך לפנות ליעוץ משפטי יקר. איך אתה חושב שאפשר להתגבר על הבעיה הזו.

כל אדם זכאי לאהוב ולמסד את אהבתו. החוק צריך ליישר קו, לא להפך. אנחנו נעשה זאת.

6. נשים וגברים מהקהילה הטרנסית חוות אפליה קשה בקבלה למקומות עבודה, איך אתה מציע לשנות את זה?

קבלת האחר לא תהיה עוד סיסמא, אלא תכנית עבודה שתבטיח סובלנות וקבלת כל אדם על הדרך בה בחר לחיות. כך אני פועל כל חיי הציבוריים.

ממשלת הימין הפילה את חוק הפרשנות שמטרתו הייתה גם להעניק הגנה על רקע מגדרי במקרה של אפליה במקום העבודה ועוד', המשמרת שלי, אדאג שהחוק הזה יעבור.

בתור מי שהיה יושב ראש ההסתדרות הכללית, אני יודע ששוויון במקום העבודה והנגישות להעסקה שוויונית הם בסיס קריטי לחייו של אדם בחברה. מהמקום הזה אני פועל תמיד ומאותו מקום אפעל גם להשגת שוויון מלא עבור כל אדם באשר הוא אדם בישראל