ח"כ מיכאלי על כניסת סטודנטים זרים לארץ בזמן הקורונה: "מדובר באפליה קשה ובלתי נסבלת".

שלשום, שני 3.8.2020 עלו לנאום במליאה במסגרת דיונים בני דרה חברי הכנסת מרב מיאלי (העבודה) וניצן הורוביץ (מרצ) וטענו כי קיימת אפליה בהחלטה למי לאשר כניסה לארץ.

כידוע, בשל מגבלות הקורונה, אסורה כמעט הכניסה לארץ. לאחרונה אושר כניסה של כ17,000 סטודנטים בינהם אברכים לומדי תורה.

ח"כ מרב מיכאלי (העבודה):

"אדוני היושב-ראש, שמעתי כרגע את חבר הכנסת בוסו מתלונן על שיח השיסוי. תרשה לי לתקן אותך, חבר הכנסת בוסו, אתה טועה ומטעה. משום שמה שקורה הוא אפליה קשה וחמורה נגד אזרחיות ואזרחי ישראל שחודשים על גבי חודשים ממש מתחננים ומתחננות בפני משרד הפנים ורשות האוכלוסין – מתחננים בפניהם לאפשר לבני הזוג שלהם, לבנות הזוג שלהם, לילדות ולילדים שלהם, להורים שלהם להיכנס לארץ. למרות שהם לא אזרחים – מסורבים. פשוט מסורבים, ומשרד הפנים גם לא טורח לענות ולא מספק תשובות מושכלות, לא בריאותיות ולא אחרות. אנחנו מטפלות ומטפלים בפניות. אנחנו מטפלות ומטפלים כבר שלושה חודשים. אני מטפלת וניצן מטפל וחברתי תמר זנדברג מטפלת, ואלי אבידר יוצא לו לטפל בפניות של אזרחיות ואזרחים שבני הזוג שלהם לא יכולים לבוא לכאן ללוות אנשים לטיפול רפואי. יש ילדות וילדים שנולדו לישראלים בחו"ל ועוד לא הספיקו להיכנס לארץ. הם לא יכולים להיכנס. ילדות וילדים שנאלצים חמישה חודשים או להיפרד מההורים שלהם, או לחיות עם אחד או עם השני. וראו זה פלא, וראו זה פלא – אזרחים לא יכולים בקריטריונים האלה להכניס את בני או בנות הזוג שלהם, אבל 17,000 סטודנטיות – לא סטודנטיות, איזה סטודנטיות? אברכים, גברים כולם, הם יכולים להיכנס. בשבילם יש קריטריונים. חבריי וחברותיי חברות הכנסת, מדובר באפליה קשה ובלתי נסבלת, שחייבת להסתיים מייד".

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ:

"היות ואני מטפל בנושא הזה כבר כמה חודשים, ישמע הציבור וישפוט. בערך באזור חודש מרץ הוציאה הממשלה הנחיה כדי למנוע הדבקה בקורונה, שרק אזרחים ישראלים מורשים לבוא לארץ, אלא בחריגים. והחריגים האלה היו מתי מעט. ואמרה חברת הכנסת מיכאלי, למשל, בני זוג נשואים, אבל לא אזרחים ישראלים; הורים לא אזרחים ישראלים שיש להם פה ילדים; ילדים שיש להם פה הורים, אבל הם לא ישראלים – לא הורשו לבוא ולא מורשים. לא מורשים. אני מכיר מאות סיפורים כאלה. והינה מה קרה? למה אנחנו כל כך כועסים? כי בניגוד למה שאמר הפרויקטור ובניגוד למדיניות, פתאום 17,000 איש זרים, אזרחים זרים, פתאום יכולים לבוא לחגים לישראל. למה? למה? כן, לקחו, אמרו: זה גם סטודנטים, כדי שאי-אפשר יהיה להגיד: אלה תלמידי ישיבות מארצות הברית, אמרו: גם סטודנטים, ניתן לאיזה אלף-אלפיים. אבל המסה העיקרית היא מסה של משהו כמו 15,000 תלמידי ישיבות זרים. לא ישראלים. הם לא באים פה להיות עולים חדשים. הם לא באים פה. – וזה לא יעבור כי יש כאן אנשים – זה לא זרים, הם תושבי ישראל, רק אין להם אזרחות ישראלית. הם נשואים לישראלים, יש להם ילדים שחיים בארץ, או הילדים שלהם בחו"ל, והם לא יכולים לראות אותם. ומדובר במאות ואולי אלפים, כי משרד הפנים לא נותן אישור. ואנחנו נלך עם זה לבג"ץ, ואתם יודעים שזה לא יעבור, כי זה לא יכול לעבור".

 

הממשלה פה לא תתעלל באנשים ותמנע מהם להתאחד עם משפחותיהם, בעוד היא מכניסה לישראל 17 אלף תלמידי ישיבות שאינם אזרחים…

פורסם על ידי ‏Nitzan Horowitz – ניצן הורוביץ‏ ב- יום שלישי, 4 באוגוסט 2020