ח"כ עליזה לביא: "לומר שישראל היא בית מכבד לכל היהודים מכל הזרמים- זה אי אפשר"

בתום הדיון שנערך היום (13.6) אישרה וועדת הפנים של הכנסת את חוק המקוואות במתכונתו כפי שהוצעה על ידי ח"כ משה גפני מיהדות התורה. ח"כ לביא, שהתנגדה לאישורו של החוק, יצאה כנגד אישור זה ומחתה על יחסה הבלתי שוויוני של המדינה כלפי הזרמים השונים ביהדות. 

דבריה המלאים שלך ח"כ לביא:

"ועדת הפנים אישרה היום את חרפת המקוואות, מבלי לנסות ולפתור את הפגיעה שחוות אלפי נשים טובלות (דתיות וחילוניות), מבלי לדאוג לזכותן לטבול כמנהגן ולא לעבור חקירה פולשנית, ומבלי לדון בכלל בעדויות שעולות מן השטח על הנעשה במקוואות. מה כן עשו? את האפליה של זרמי היהדות השונים עיגנו עכשיו בחקיקה ראשית. בלי מסכות, בלי שמץ של בושה.
את השרץ הכשירו נציגות הקואליציה, אלו שהתנגדו בשצף קצף לחוק רק לפני שבוע, ובתמורה לתיקון מינורי של כמה מילים, נתנו לחרפה הזו לעבור.
התיקון מאפשר למועצה הדתית סמכות להחליט באופן שרירותי עם מי להתקשר ועם מי לא, ללא סייגים וללא מגבלות. משמעות אחת תהיה שכל מועצה תפעל בהתאם לגחמותיה, והשמיים הם הגבול. המשמעות השנייה היא ששוב מדינת ישראל אומרת במפורש שיש זרמים ביהדות ששווים יותר ויש שפחות.
זו יריקה נוספת בפניה של יהדות התפוצות, שפעם אחר פעם מקבלת את המסר מהמחוקק בישראל שהוא פשוט לא סופר אותם. לא בגיור, לא בנישואים ובגירושים, לא בכותל, לא במקווה. אני ואפסי עוד.
לבקש את עזרתם של יהודי העולם בעתות משבר- אפשר גם אפשר.
לומר שישראל היא בית מכבד לכל היהודים מכל הזרמים- זה אי אפשר.
החוק הזה, למרות הלוליינות המשפטית והחוקתית הוא עדיין מה שהיה : לא יהודי, לא חוקתי, לא דמוקרטי. המילה האחרונה לא נאמרה, ונמשיך להאבק בו בכל הכלים."

לקריאת הפוסט המקורי העמוד הפייסבוק של ח"כ לביא, לחצ/י כאן. 

שינוי גודל גופנים