ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) לקראת יום העגונה הבינלאומי שיערך מחר: "יש פתרונות לבעיה הזו, גם במסגרת ההלכה. מה חסר? רגישות, אומץ, והרבה רצון טוב"

לקראת יום העגונה הבינלאומי שיתקיים מחר בפעם החמישית, תקיים הוועדה לקידום מעמד האישה דיון מיוחד בנושא העגונות בישראל ובפתרונות אפשריים למצבן, ובמיוחד בהסכמי קדם נישואין. לציון היום, הקימה עמותת יד לאישה שמטרתה לסייע לנשים עגונות ומסורבות גט בישראל מייצג פתוח בצורת כלוב המסמל את ה"כלוב" שמצוייות בו הנשים העגונות והמסורבות. 

הנה מה שכתבה ח"כ עליזה לביא בדף הפייסבוק שלה: 

"זה לא חלק מגל המעצרים האחרון, ולא תשמעו על כך בפתח המהדורות.
זו גילת, שהייתה בכלא העגינות במשך חמש שנים, וכמוה עוד אלפי נשים יהודיות בארץ ובעולם, שחירותן נשללה מהן בידי סרבן גט, לעתים משך עשרות שנים. המשמעות? אי אפשר להמשיך בחיים כאישה חופשיה. המפתח לחירותן נמצא בידי בעל סרבן, שלעתים מוכן לקחת אותו אתו עד לבית הסוהר, או לברוח איתו לחו"ל.
לצערנו, המציאות בישראל היא שכולנו עגונות בפוטנציה. כל אחת שהתחתנה כדת משה וישראל (ובמקרים מסוימים גם מי שהתחתנה שלא עפ"י הדין הדתי) יכולה למצוא עצמה נאבקת בחומות של בירוקרטיה ואטימות ממסדית בדרך להשגת הגט. 
היום פגשתי את גילת במיצג הכלוב של ארגון יד לאישה, ושוחחנו על דרך הייסורים שעברה בדרך להשגת הגט המיוחל, שנקנה ביזע, דמעות ובמחיר כלכלי כבד. יש פתרונות לבעיה הזו, גם במסגרת ההלכה. מה חסר? רגישות, אומץ, והרבה רצון טוב.
מחר נציין בכנסת את יום העגונה הבינלאומי, אותו אני מובילה זו השנה החמישית ברציפות, ונדון בו בפתרונות מעשיים שיוכלו לסייע להוציא אותן מהכלוב. אחד מהם הוא הסכמי קדם נישואין, פתרון שיותר ויותר רבנים מתכנסים סביבו, והגיעה העת שגם בתי הדין יכירו בו."