ח"כ עליזה לביא: "המפלצת הזאת של מירוץ הסמכויות במהלך גירושין, קיימת רק במדינת ישראל"

את הדברים אמרה ח"כ לביא בהתיחסותה לחשיפת הערוץ הראשון על ל', אשר סרבה לתנאי בעלה במהלך הגט ולכן בהנחיית בין הדין הרבני נעצרה ונאזקה.

עוד הוסיפה ח"כ לביא "אפשר היה אחרת. החוק שלי לביטול המירוץ – שעבר ועדת שרים – נחסם ע"י הבית היהודי. יכולנו לעזור גם לאשה הזו ולשבעת ילדיה שבית הדין מבקש לזרוק אותם לרחוב. אפעל ואמשיך לסייע גם במקרה זה וגם נחזור ונמשיך לשנות ולהביא לביטול המציאות ההרסנית בישראל".

בעבר כבר תבטאה ח"כ לביא כנגד מירוץ הסמכויות באומרה כי "מירוץ הסמכויות הוא אבי אבות הטומאה"

לדיון המלא בוועדה לקידום מעמד האישה, לחצ/י כאן.

נזכיר כי במהלך הכנסת ה-19, אישרה שרת המשפטים ציפי לבני, תזכיר חוק הקובע כי במהלך מירוץ הסמכויות תנתן עדיפות לבית הדין לענייני משפחה על בית הדין הרבני. מטרת התזכיר לבטל את מירוץ הסמכויות הקיים בין בתי הדין הרבניים והשרעיים באופן שבו ערכאת השיפוט המוסמכת לדון בעניינים המצויים בסמכות מקבילה של בתי הדין ובית המשפט לעניני משפחה תיקבע על ידי החוק ולא תהיה תלויה יותר במידת "זריזותו" של אחד הצדדים להגיש את התובענה בעניינים אלה.

לידיעה המלאה אודות תזכיר החוק לביטול מירוץ הסמכויות, לחצ/י כאן

להלן דבריה של ח"כ עליזה לביא:

"הזדעזעתי לראות אשה חולה אזוקה למיטה במיון בשערי צדק. אף אחד לא שאל למה? לאחר שהבאנו ורד סוויד ואני להתרת האזיקים, נחשפתי לסיפורה הנורא והקשה. תוצאה הרסנית של מירוץ הסמכויות המחריף סכסוכים. אפשר היה אחרת. החוק שלי לביטול המירוץ – שעבר ועדת שרים – נחסם ע"י הבית היהודי. יכולנו לעזור גם לאשה הזו ולשבעת ילדיה שבית הדין מבקש לזרוק אותם לרחוב. אפעל ואמשיך לסייע גם במקרה זה וגם נחזור ונמשיך לשנות ולהביא לביטול המציאות ההרסנית בישראל"

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ לביא, לחצ/י כאן

שינוי גודל גופנים