ח"כ עליזה לביא: "החרדים מתנגדים להסכם- וראש הממשלה מתקפל"

את הדברים אמרה ח"כ לביא בראיון שערכה הבוקר (שני, 11.4.16) בתכניתו של רזי ברקאי, במסגרתו דיברה על ההסכם החדש בנוגע לרחבת הכותל.
עוד אמרה ח"כ לביא כי " הדבר מתכתב עם ח"כ גפני, שחוזר ומאיים שיפעיל את חוק המקוואות, והכל מסמן אמירה מאוד ברורה של ממשלת ישראל. אנחנו זוכרים התבטאויות של שרים בממשלת ישראל נגד הרפורמים והקונסרבטיבים"

היום (11.4.16) התראיינה ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) בתכניתו של רזי ברקאי, שם דיברה על ההסכם החדש בנוגע לרחבת הכותל.
ח"כ לביא משתתפת במפגש שמארגנת קרן רודרמן בניו יורק, קרן המבקשת לקרב בין כלל הזרמים ביהדות. במפגש משתתפים רבנים מכלל הזרמים וכמו כן חברות וחברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה.

"לא ניתן לומר שההסכם בנוגע לרחבת הכותל קורס, כי אני לא יודעת אם הוא באמת היה – אני לא רואה פה תוצאה סופית", אמרה לביא "אנחנו רואים שהחרדים מתנגדים ומהר מאוד הממשלה וראש הממשלה מתקפלים, בהסכם שהיה יכול להיות היסטורי."

עוד הוסיפה כי "ההסכמה לגבי נשות הכותל היו שתהיה אפשרות לבוא ולהתפלל ברחבה, ליד ההמשך של הכותל המערבי, אבל זה לא מה שקורה. יש פה חזרה מההבטחה, מהעובדה שהזרמים השונים יוכלו לנהל בעצמם."

וכמו כן "החרדים מתנגדים, וזה מתכתב גם עם חוק המקוואות שח"כ גפני חוזר ומאיים שהוא יפעיל אותו, זה מתכתב עם הגיור. הכל בא ומתכתב ומסמן אמירה מאוד ברורה של ממשלת ישראל. אנחנו זוכרים התבטאויות של שרים בממשלת ישראל נגד הרפורמים והקונסרבטיבים."