ח"כ עליזה לביא בשאילתא דחופה לשר הפנים בנושא שלטי הדרת נשים בבית שמש

בתאריך ה-15.11.2017 השיב סגן שר הפנים, משולם נהרי (ש"ס), בשם שר הפנים, אריה דרעי (ש"ס), לשאילתא דחופה של ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) בנושא שלטים להדרת נשים שנתלו בעיר בית שמש.

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) לסגן שר הפנים, משולם נהרי (ש"ס), בשם שר הפנים, אריה דרעי (ש"ס):
אדוני סגן השר, השבוע נתלה בבית שמש שלט נוסף הקורא להפרדה בין נשים לגברים במדרכות. חרף פסיקה ברורה של בית המשפט העליון, ואף שהואשמה בביזיון בית המשפט, העירייה מאפשרת לפורעים לפעול באין מפריע.

אני מבקשת לשאול אותך, אדוני סגן השר:

כיצד אתם, במשרד הפנים, מתערבים כדי למנוע את מפגעי ההדרה החוזרים והנשנים ואת השנאה ברחובות, שמאיימת להרוס את מרקם החיים בעיר? 

תשובתו של סגן שר הפנים בשם שר הפנים:
אני לא הבנתי למה השאלה מופנית למשרד הפנים, הרי הנושא בסמכותה של עיריית בית שמש – סמכות העירייה. לרשות העירייה עומדים גורמי אכיפה שאפשר להפעיל אותם, והכתובת היא לא משרד הפנים.

 ובכל זאת, מתוך סקרנות, פנינו לעירייה ושאלנו: הכצעקתה? ומהעירייה נאמר לנו – קודם כול, מדובר באיזושהי מובלעת, זה לא בכל בית שמש. ודבר נוסף, העירייה עושה כל שלאל ידה כדי למנוע מאנשים לפעול בניגוד לחוק. היא גם מפעילה את גורמי האכיפה, לא אחד ולא שניים, היא גם מפעילה קנסות. כל הכלים העומדים לרשותה – היא מבצעת. והם ימשיכו לעשות את הכול כדי למנוע מאנשים לעבור על החוק. 

תגובתה של ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) לדברים:
אדוני סגן השר, אני ממש מופתעת מהתשובה שלך, שאתה נושא את תשובת משרד הפנים. מדובר באוזלת יד של עירייה שלא ממלאת את תפקידה. יש פה החלטה של בית משפט. מתי אתם כן מתערבים? הרי זה התפקיד שלכם. אי-אפשר לקחת כל הזמן ולזרוק למקומות אחרים.

יש פה פורעי חוק, יש פה עירייה שמתעלמת ואפילו משתפת פעולה. אני מקבלת הרבה מאוד פניות מתושבים. יש פה התעלמות ממרקם חיים תקין שצריך להיות במרחב ציבורי ששייך לכולם. מי אם לא אתם? בשביל מה יש שר פנים במדינת ישראל, אדוני סגן השר?

לצפייה בשאילתא של ח"כ לביא