ח"כ עליזה לביא: "אני קוראת לרבנות הראשית לפרק את הקיבעון המחשבתי בו הם נוקטים לגבי הטבילה במקווה"

את הדברים כתבה אמש (10/11/14) ח"כ לביא בעמוד הפייסבוק שלה, בססטוס היא מברכת את הדוגמנית יאנה יוסף על סיום תהליך הגיור שעבר, עם זאת מצביעה ח"כ לביא על הקשיים העומדים גם בפני ממי שצלחו את תהליך הגיור- הטבילה במקווה.
לדבריה " אך רגע לפני שיאנה תצטרף באופן רשמי נותר לה עוד שלב אחד – אחרי תהליך מפרך, מייגע ומורכב תצטרך יוסף לטבול במקווה. רק אז, אומרים ברבנות, היא תצא יהודייה לכל דבר. אך משהו מקלקל את הרגע המדהים הזה: שלושה גברים, דיינים, עומדים ומביטים בטובלת כדי לוודא את כשירות טבילתה. נכון שהגיורת לבושה בחלוק ארוך ואטום, נכון שהדיינים אדיבים ומסבירי פנים, נכון שבדרך כלל יתנו לחברה קרובה להיות נוכחת גם היא, ובכל זאת – זהו רגע אינטימי שאין כמותו, מבחינה נפשית עוד יותר מאשר מבחינה גופנית. מדוע חובה לשתף בו אנשים זרים, ועוד בני המין השני?"

ח"כ עליזה לביא מוסיפה כי " נרתמתי לקידום הנושא לפני שהגעתי לכנסת ואני מחויבת לו. דיינים יכולים למנות נשים לשליחותיהם והן יהיו נוכחות בזמן הטבילה וידווחו שנעשתה כהלכה. כך שהפתרון קיים וזמין- צריך להוציאו לפועל.
אני קוראת לרבנות הראשית ללמוד מהפתרונות היצירתיים שאמצו רבנים לאורך הדורות, בכל קהילות ישראל ולפרק את הקיבעון המחשבתי בו הם נוקטים.
מטרתנו כעת היא לאפשר לאלו שעזבו בטריקת דלת את התהליך לחזור ולגלות אנשים המבינים את הסיפור המיוחד של דורנו.
אחים ואחיות החוזרים הביתה אחרי שנים רבות. זרע ישראל כבר אמרנו."

עם פתיחת המושב, השיבו חברי הכנסת וביניהם ח"כ עליזה לביא לשאלון מכון "על משמר הכנסת" בנושא תוכניותיהם למושב החורף הקרוב, ח"כ לביא הבטיחה כי תעסוק בנושא המקווה והבלניות, לדבריה:
"לאחרונה אני מקבלת המון תלונות ופניות ציבור בנושא המקוואות, במושב הקרוב אעסוק בנושא זה וכן אערוך דיון בוועדת הכספים בנושא תעסוקת הבלניות"

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ לביא לחצ/י כאן

לידיעה המלאה אודות תוכניותיהם של חברי הכנסת למושב בחורף בתחום יחסי הדת והמדינה לחצ/י כאן