ח"כ עיסאוי פריג': "צריך לקחת מידיו של השר דרעי את ההחלטה לגבי משחקי הכדורגל בשבת"

ח"כ עיסאוי פריג' שיגר הבוקר (9.9.15) מכתב לראש הממשלה נתניהו בו הוא קוראלהפעיל את סעיף 31ב, לקחת מידיו של דרעי את הסמכויות בנושא מחשקי הכדורגל בשבת  ולהעבירן אל הממשלה.
לדבריו של ח"כ פריג' "הערכתי נתונה לשר דרעי, אך אסור להעמידו בפני דילמה בין אמונתו כיהודי דתי לבין תפקידו. כיהודי דתי השר דרעי יתקשה לקבל החלטה שמאפשרת משחקים בשבת, אך גורלו של הכדורגל הישראלי אסור לו שיהיה תלוי בדבקותו הדתית של שר זה או אחר. מה שטוב לביבי לגז יכול להיות טוב לכולנו עבור הכדורגל".

להלן דבריו המלאים של ח"כ פריג':
"שלשום ניסה להעביר נתניהו את הסמכויות מדרעי לממשלה בנושא הגז, דרעי מסרב לחתום, לנתניהו דחוף להעביר את המתווה ולכן הוא ניסה להעביר את הסמכויות מדרעי אל הממשלה. לכן, את אותו הדבר ביקשתי ממנו לעשות הבוקר בנושא הכדורגל.
השבוע תשבות ליגת הכדורגל הישראלית כיוון שבבית הדין לעבודה קבעו כי כל עוד המדינה לא מתירה לכדורגל להתקיים בשבת הם לא יכולים לתת לכך לגיטימציה ומי מטעם הממשלה רשאי לתת את ההיתר? ניחשתם נכון, דרעי.
הכדורגל חייב להתקיים בשבת, אם לא יפעל בשבת הוא עלול להיעלם מידינו ולא לפעול כלל. חשבו על ליגות הילדים והנערים שאם לא יתקיימו ביום המנוחה מתי יתקיימו? או לחילופין הקבוצות הקטנות הנשענות על קהל אוהדים מצומצם שאם זה יעלם, עלולות לקרוס כלכלית ובאופן כללי, ללא קהל וללא אוהדים כבר אין כדורגל. הספורט בכלל והכדורגל בפרט הם תרבות לכל דבר ועניין וכמו כל מוסד תרבות ופנאי עליהם לפעול ביום המנוחה, כך בדיוק זה פועל בכל מקום בעולם.
ה"כדור" נמצא כעת בידיו של שר הכלכלה אריה דרעי, הוא זה שיחליט אם ישחקו כאן כדורגל בשבת אם לאו. אבל ההחלטה הזו לא נכון שתהיה שלו. הערכתי נתונה לשר דרעי, אך אסור להעמידו בפני דילמה בין אמונתו כיהודי דתי לבין תפקידו. כיהודי דתי השר דרעי יתקשה לקבל החלטה שמאפשרת משחקים בשבת, אך גורלו של הכדורגל הישראלי אסור לו שיהיה תלוי בדבקותו הדתית של שר זה או אחר. מה שטוב לביבי לגז יכול להיות טוב לכולנו עבור הכדורגל. לכן, שיגרתי אמש מכתב לראש הממשלה בדרישה להפעיל את סעיף 31ב, לקחת מידיו של דרעי את הסמכויות בנושא ולהעבירן אל הממשלה. עכשיו זה הזמן שלך נתניהו לגלות אומץ, להפעיל הפעם שיקול דעת עבור האזרחים ולתת פתרון הגון ויצירתי לפלונטר הכבד שנקלענו אליו".
 לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ פריג', לחצ/י כאן