ח"כ עופר שלח: "שינוי חוק השוויון בנטל- אסון לדורות למדינת ישראל"

את הדברים אמר ח"כ עופר שלח בתגובה לפגישה שחשאית שנערכה בין ראשי הסיעות החרדיות- השר אריה דרעי, ח"כ משה גפני והשר יעקב ליצמן עם שרת המשפטים אילת שקד במטרה לשנות את חוק השוויון בנטל יחד עם העברת תקציב המדינה, לכאורה.
בתגובה כנסה הבוקר (28/10/15) סיעת "יש עתיד" ישיבת חירום לחברי האופוזיציה במטרה להלחם בשינוי החוק.  

להלן תגובותיהם של חברי הכנסת כפי שנמסרו לידי מכון 'על משמר הכנסת' בנוגע לשינוי בחוק השוויון בנטל:

ח"כ עופר שלח: "אנחנו יוצאים היום למאבק משותף על דמותה של החברה הישראלית. מה שמונח כאן על כף המאזניים הוא ביטול מודל צבא העם וגיוס לכולם, כפי שאנחנו מכירים אותו. זה מאבק על התפרים הבסיסיים ביותר של החברה הישראלית. זה מצב חירום לאומי ואנחנו לא מוכנים לשבת בשקט כאשר מערערים את עקרונות היסוד של מדינת ישראל. אנחנו נאבק בזה בממשלה, נאבק בזה בכנסת, נאבק בזה ברחובות ונאבק בזה בתקשורת. נאבק בכל מקום ונייצג את אזרחי ישראל המשרתים שבזכותם קיימת מדינת ישראל.

ראש המשלה, שר הבטחון ושרת המשפטים שותפים ביודעין למהלך שהם יודעים שהוא לא חוקי, הוא לא יעמוד בבג"צ ושמעמיד בסכנה את עצם השירות בצה"ל ואת עצם קיומו של צבא העם. כל זה בשביל לעמוד בהסכם קואליציוני מגונה שהוא הבסיס של הממשלה הזו. לציבור אסור לתת לדבר הזה את יד, זה נעשה במחשכים בכוונה כדי שזה יעבור עד ה-19 בנובמבר למען שרידות הממשלה. אם אנחנו לא נהיה כולנו כדי לעצור את זה, הדבר הזה יעבור וזה יהיה אסון לדורות למדינת ישראל." 

לקריאת חוק שוויון בנטל- לחצ/י כאן

ח"כ יעקב פרי : "יש עתיד יחד עם הארגונים למען השוויון בנטל יוצאים למאבק. למאבק נגד הסחיטה של המפלגות החרדיות במגמה לשנות עד כדי ביטול את חוקי השוויון בנטל. זוהי סחטנות פוליטית, זוהי פגיעה באחד מהחוקים היותר ערכיים והיותר חשובים למדינת ישראל במיוחד בימים האחרונים. מדובר בחוק שהביא כבר לפירות חיוביים."