ח"כ עודד פורר המשמש כנציגו של שר הביטחון ח"כ אביגדור ליברמן בוועדת הגיוס, התראיין בנושא. ח"כ עודד פורר: "אני מעריך שהחוק הזה יכול לעבור אבל אני לא יכול להבטיח מתי".

אתמול, שני 09.07.2018 התראיין חה"כ עודד פורר (ישראל ביתנו),המשמש כנציגו של שר הביטחון, ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) בוועדת הגיוס, לאתר החדשות 'בחדרי חרדים'. ח"כ הכנסת עודד פורר התייחס לשאלה האם סיעת 'ישראל ביתנו' תסכים לבצע בו שינויים, והאם החוק יעבור במושב הנוכחי או ידחה למושב הבא.

ש: האם ישראל ביתנו תסכים לדחיית ההכרעה על החוק שהמשמעות היא שהחוק שלכם יקבר?

"השאלה היא בסוף אם נצליח לסיים אותו או לא נצליח לסיים אותו. העלינו כמה דברים גם היום במהלך הדיון, אנחנו גם די עומדים בזה שהחוק לא צריך להשתנות במהותו, דווקא הטבות למי שמשרת כמו תואר ראשון בחינם, אפשרות למשוך את הפיקדון לכל מטרה אלו הנושאים החשובים כרגל שניה של החוק. הדברים האלא בהחלט דרושים ליבון, לשבת עם האוצר ועם משרד הביטחון ואני מאמין שאפשר עם הרבה מאוד לחץ וזה תלוי בשותפות".

ש: יש כבר שינויים שראינו שנעשו בימים האחרונים בחוק, ויש עוד דרישות של הסיעות החרדיות לשינויים נוספים, לאיזה שינויים כן תסכימו בחוק המוצע?

אני לא אכנס למילה או לסעיף כזו או אחר, העקרונות בתוך החקיקה צריכים להישמר מצד אחד, כפי שצה"ל קבע: גם יעדים וגם היכולת של סנקציות כשלא עומדים ביעדים, ומהצד השני הטבות למי שכן משרת, וכמובן שהחוק יעמוד בסוף גם במבחן בג"ץ.

ש: אתה מעריך שהחוק הזה יכול לעבור בסופו של יום?

"אני מעריך שהחוק הזה יכול לעבור אבל אני לא יכול להבטיח מתי".


לצפייה בראיון המלא יש ללחוץ כאן