ח"כ עבאס על יחסו לטיפולי המרה: "אני נגד טיפולי המרה. אדם צריך לחיות בדרך שהוא בחר בה ולשמור על הזהות המינית שלו"

אתמול, ראשון 13.12.2020 בדיון רשת של מכון שחרית, התארח יו"ר מפלגת רע"מ (התנועה האסלאמית) ח"כ ד"ר מנסור עבאס, ופרס את משנתו אודות השיח הפוליטי החדש שהוא מקדם ולקראת אפשרות של פיצול הרשימה המשותפת.
במהלך הדיון התייחס ח"כ מנסור עבאס אל לסוגיית הקהילה הגאה, והשמיע מסר פייסני:
"אני איש דת לפני שאני איש פוליטי. אני חושב כמו איש דת. העמדה הדתית בנושא הזה היא עמדה מאוד ברורה והיא ששמה את הקווים בנושא הזה. מצד שני אנחנו לא הכרזנוף לא מכריזים ולא נכריז מלחמה על הקהילה הלהט"בית – זכותם לחיות כמו שהם רוצים לחיות. מי שאמר שהכרזתי מלחמה הוא מעליל עלילת שווא נגדי. אני גם הצהרתי כמה פעמים – אנחנו נגד כל סוג של אלימות. אם יש נושא אחד שהביא אותי לכנסת זה נושא האלימות. אחרי שלמדתי את הנושא לעומקו, אני חושב שהאלימות מתחילה באלימות המילולית והמבט שאני מפנה ומישיר כלפי אנשים. אני בנושא הזה אף אחד לא יכול להגיד שאני שם את הקהילה הזאת כמטרה. אני גם נגד טיפולי המרה. אדם צריך לחיות בדרך שהוא בחר בה ולשמור על הזהות המינית שלו אבל פה יש קודם כל צורך להגדיר מהו טיפול ההמרה שמדברים עליו. וכאשר בא חוק שמפליל פסיכולוגים, אני חשבתי לנכון שזו לא סוגיה פוליטית. אני חושב שמדובר
בנושא מקצועי. אנשי המקצוע צריכים לשבת ולדון בזה. איגוד הפסיכולוגים והפסיכיאטרים הוא שיחליט בנושא הזה, ולא אני כפוליטיקאי".
כזכור, בסוף חודש יולי האחרון, לאחר סערת חוק טיפולי ההמרה שפיצל את הצבעת חברי הכנסת מהרשימה המשותפת ולאחר סערת טחינת אל ארז שטלטלה את החברה הערבית, מפלגת רע"מ הוציאה הודעה רשמית של בשפה הערבית בה נכתב כך:
‏"אנחנו לא מגמגמים בנושאים הללו. הפללת ואיסור הענקת טיפול לאלו הסובלים מסטייה מינית היא בגדר עידוד לסטיות וחטאים ופשע נגד הדת והחברה. לכל מי שתרם להעברת ומתן לגיטימציה לחוק שכזה: אתם לוקחים חלק בהפצת הסטיות ורמיסת הערכים והפצה של החטא הנורא מכל שמאיים על עצם קיום האנושות והמשפחה הערבית."