ח"כ סמוטריץ על ההחלטה לקנוס קבוצת שחקן שומר שבת שסרב להתראיין: "אמשיך להיאבק למען הכדורגל מבלי לפגוע בערכים היהודים".

הבוקר, חמישי 17.12.2020 פורסם כי  קבוצת הכדורגל מכבי נתניה לא תיקנס על רצונה לכבד את שחקניה שומרי השבת והמסורת.

כזכור, לפני קצת יותר מחודש, הודיעה מנהלת הליגות בכדורגל כי תטיל קנס כספי על מועדון הכדורגל של מכבי נתניה, זאת בשל סירובם לאפשר לזכיין המשדר לקיים ראיון עם שחקנם. הסיבה לסירוב נתניה לראיון עם השחקן לאחר המשחק שהתקיים במהלך השבת, הייתה בשל עובדת היותו של השחקן שומר שבת ומסורת, דבר עליו התריעה לפני המשחק כשאמרה כי לא יתאפשר לקיים ראיון עם מי משחקניה ששומרים שבת.

הבוקר, כחודש מאז פנה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) לשר התרבות והספורט חילי טרופר (כחול לבן) על מנת שיתערב בנושא, פורסם כי מכבי נתניה לא תיקנס על רצונה לכבד את שחקניה שומרי השבת והמסורת

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) ברך על ההחלטה ואמר:

"ראשית, זה המקום לפרגן לשר התרבות והספורט על התערבותו ומניעת האבסורד של קנס לשחקנים או קבוצה שמבקשת להימנע מחילול שבת. לפני כחודש פניתי לשר טרופר וביקשתי את התערבותו בכוונת מנהלת הליגה לקנוס את מכבי נתניה בעקבות כך ששחקן ביקש שלא להתראיין בשבת אחרי משחק כדורגל. לשמחתי, בעקבות התערבות השר, הקנס לא יינתן. מדינת ישראל היא מדינה יהודית, השבת נכס צאן ברזל של העם היהודי שהונחל לכל העולם ולא יעלה על הדעת ששחקן שביקש לשמור על אמונתו יינזק בשם כך. אמשיך להיאבק למען אוהדי ושחקני הכדורגל שרוצים ליהנות מענף ספורט פופולרי שכזה מבלי לפגוע בערכים היהודים והאמונה שלהם וכבוד השבת. במדינת ישראל אלפי אוהדים ושחקני כדורגל הם שומרי שבת ומסורת והפגיעה בהם לא מתקבלת על הדעת. עוד עבודה רבה לפנינו לביטול אפליית שומרי השבת במגרשי הכדורגל ובספורט בכלל ולא ננוח עד להעברת כלל המשחקים לימי החול. טוב שהמעוות הקטן הזה לפחות תוקן".

שינוי גודל גופנים