ח"כ סמוטריץ בקריאה למפלגות החרדיות: "על המדינה להודיע לבג"ץ כי בכוונתה לחוקק באופן מידי את חוק הגיור הממלכתי".

הבוקר, ראשון 15.11.2020 יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) שיגר  מכתב ליו" ר ש"ס שר הפנים  אריה דרעי, יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) ויו"ר אגודת ישראל ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) שכותרתו, "הכרה בגיורים שאינם אורתודוקסיים על ידי בג"ץ".

המכתב, מגיע בעקבות התחייבות המדינה להגיש הודעת עדכון מטעמה עד ליום 30.11.20 באשר לכוונותיה בדבר העיגון החוקי של מערך הגיור בישראל.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) כותב במכתב:

"כפי שבוודאי ידוע לכם, ובהתאם להחלטת בג"ץ מיום 19.8.20 בעניינה של נטליה דהאן, המדינה נדרשת להגיש הודעת עדכון מטעמה עד ליום 30.11.20 באשר לכוונותיה בדבר העיגון החוקי של מערך הגיור בישראל. בהעדר הסדרה חוקית עלול בג"ץ בסבירות גבוה לפרסם תוך זמן קצר פסק דין בהרכב נרחב של 9 שופטים המורה למדינה להכיר בגיורים שאינם אורתודוכסים. לכם ללא כל ספק אין צורך להרחיב על האסון ארוך הטווח שעלולה פסיקה כזו להמיט על עתידו ואחדותו של העם היהודי בדורות הבאים. בכדי למנוע זאת על המדינה להודיע לבג"ץ כי בכוונתה לחוקק באופן מידי את חוק הגיור הממלכתי אשר יקבע כי בישראל יוכרו רק גיורים שיבוצעו על ידי מערך הגיור הממלכתי הפועל על פי דין תורה. להודיע ולחוקק. המשך הגמגום בעמדת המדינה יביא בסבירות כמעט מוחלטת לפסק דין חמור, כאמור, ומניסיון העבר אנו למדים כי לתקן עיוותים שנוצרים כתוצאה מפסיקות לאחר שהן מתקבלות זו מלאכה קשה ומורכבת בהרבה. כשותפים בכירים בקואליציה בעיתוי הזה האחריות לכך מוטלת על כתפיכם. קשה להפריז בכובדה של האחריות הזו ובהשלכות של השתמטות שלכם ממנה חלילה. אינני רואה איך תוכלו לשבת יום אחד בממשלה שבמו ידיה תפרוץ פרצה קשה כל כך בכרם ישראל. אבקשכם לפעול בעניין ללא דיחוי, לקדם את חוק הגיור הממלכתי ולוודא כי תשובה נחרצת ברוח זו תוגש לבית המשפט במועד".

בנוסף למכתב, צייץ ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה):

"‏יותר מידי זמן המדינה גוררת רגליים עם עיגון הגיור הממלכתי. הגענו לרגע האמת. אם עד סוף החודש הממשלה לא תודיע לבג"ץ שהיא הולכת לעשות את זה בג"ץ יכיר בסבירות גבוהה בגיורים רפורמים וזו תהיה בכיה לדורות. האחריות לכך מוטלת על דרעי, ליצמן וגפני, שיושבים היום בממשלה שצריכה לקבל את ההחלטה".