ח"כ סמוטריץ בפניה לראשי הסיעות החרדיות אודות תיקון חוק הפונדקאות: "אבקשכם להבהיר את עמדתכם".

אתמול, רביעי 1.7.2020  ח"כ בצלאל  סמוטריץ' (ימינה) פנה במכתב לראשי הסיעות החרדיות בעקבות הצהרתו של שר המשפטים על קידום תיקון חוק ממשלתי לחוק הפונדקאות.

כזכור, אתמול עלתה להצבעה במליאה הצעת החוק לתיקון חוק הפונדקאות של ח"כ עידן רול (כחול לבן) ונפלה ברוב של 47 מתנגדים אל מול 29 תומכים.

דקות לפני ההצבעה, צייץ שר המשפטים ח"כ אבי ניסנקורן כי בכוונתו לקדם בחצי השנה הקרובה את חוק הפונדקאות, וכתב:

"בכוונתי להביא הצעת חוק ממשלתית בהסכמה שתבטיח שוויון זכויות בהורות לכל אזרח עוד בשנת 2020".

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון ח"כ בני גנץ התייחס להודעתו של שר המשפטים וכתב:

"שוויון זכויות מלא להורים ולמי שרוצים להיות הורים. הבטחנו ונקיים".

בעקבות התחייבות השרים על העברת החוק בהסכמה, אמש פנה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) לראשי הסיעות החרדיות שר הפנים אריה דרעי, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, וכן למזכירי שלוש המועצות ודרש כי יבהירו את עמדתם בנודע לסוגיית חוק הפונדקאות:

"לצערי היום הודיע שותפכם לקואליציה, שר המשפטים ח"כ אבי ניסנקורן כי יש לקדם תיקון בחוק הפונדקאות בצורה מקצועית ואחראית, ולא בהצעת חוק פרטית. לכן, בכוונתו להביא הצעת חוק ממשלתית בהסכמה שתבטיח שיוויון זכויות בהורות עוד ב-2020.. אודה ולא אבוש כי פרסום זה, במידה ויתברר כנכון, מפתיע אותי מאוד כי אין בעקיפת הצבעה בכנסת בכדי להסיר את אחריותכם ממהות העניין, ושותפותכם במהלך זה חלילה גם אם ב"שב ואל תעשה" מהוה הלכה למעשה פגיעה בערכי המשפחה ובזהותה היהודית של מדינת ישראל. בשמי ובשם שלומי אמוני ישראל אבקשכם להבהיר את עמדתכם בעניין באופן ברור ומיידי".

לתוצאות ההצבעה אתמול וציטוטים נוספים מהדיון במליאה יש ללחוץ כאן