ח"כ סמוטריץ' בעקבות ראיון של בנט ששודר בשבת: "אינני יכול לתת ידי לחילול שבת ולהשתתף בתכניות שעושות זאת".

במהלך סוף השבוע, שבת 26.12.2020 יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף במרומז את יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט, על כך שהתראיין לתכנית "אופירה וברקוביץ" ששודרה בשישי בערב, ברקע המגעים בין השניים על ריצה משותפת של הרשימות.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב בדף הפיסבוק שלו:

"למה אני לא מתראיין בתכניות שמשודרות בשבת? כשהתחלתי את דרכי בעשיה הציבורית בתנועת רגבים קיבלתי הצעות רבות להתראיין לתכניות שמצולמות לפני שבת ומשודרות בשבת, כאשר במהלך השידור ישנה כתובית שמבהירה לצופים שהתוכנית צולמה לפני שבת. "יש פוסקים שמתירים את זה", הסבירו לי, "וזה חשוב כי ליל שבת הוא זמן שיא בצפייה וממילא ביכולת להעביר את המסרים שלך לציבור הרחב". התייעצתי עם אבי מורי, שהוא תלמיד חכם ופוסק הלכה, והחלטנו בקלות רבה שלא. הסיבה היא פשוטה: כל דבר שאנחנו עושים אמור להיות לתועלת. אנחנו לא מתראיינים כי זה כיף אלא כדי להועיל, אחרת זה פשוט בזבוז זמן. כאנשים מאמינים אנחנו יודעים שבעולמו של ריבונו של עולם שום דבר טוב לא יכול לצאת מעבירה. כשיהודים יושבים ומחללים שבת בצפייה בטלוויזיה שום דבר טוב לא יכול לצאת מזה, גם אם לרגע זה נראה ככה. יש לקב"ה מספיק דרכים לעזור לנו להסביר, לשכנע, ולהעביר את המסר, גם בלי שנכאיב לו ונשתמש בפלטפורמות שמחללות שבת. ואם שום דבר טוב לא יכול לצאת מלהתראיין לתכניות שמשודרות בשבת אז זה סתם בזבוז זמן, ואני מאלה שעובדים קשה ופשוט אין להם זמן מיותר לבזבז. כשנכנסתי לכנסת נוסף להחלטה הזו גם שיקול ציבורי שקשור למסר, לאחריות, ולדוגמא אישית. כחבר כנסת במפלגה דתית, שלוקחת אחריות על חיזוק הזהות היהודית של מדינת ישראל ובכלל זה שמירת השבת במרחב הציבורי, אינני יכול לתת ידי לחילול שבת ולהשתתף בתכניות שעושות זאת. מאז ועד עתה, בכל שנות העשיה הציבורית שלי, אני מקפיד לא להתראיין בתכניות שמשודרות בשבת. מעולם לא הרגשתי שהפסדתי מכך משהו. יותר ממשמרו ישראל על השבת שמרה השבת על ישראל".

יו"ר יהדות התורה שר הבינוי והשיכון  יעקב ליצמן תקף גם הוא את יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט על הריאיון שלו ששודר בשבת ואמר:

 "לאורך כל השנים סירבתי להתראיין בתכנית שמשודרת בשבת רח"ל, גם אם היא הוקלטה ביום חול. יהודי שהשבת יקרה לי אינו יכול לשמור אותה לחצאין, ולסייע ולו בעקיפין שאחרים יחללוה. אדרבה, על איש ציבור לפעול שהוא ישמור שבת ויעודד אחרים לעשות כמוהו".

שינוי גודל גופנים