סמוטריץ' על אישור חוק טיפולי המרה: "איך אפשר למנוע מצעיר מבולבל המבקש סיוע, לאסור עליו לממש את רצונו".

אתמול, רביעי 22.7.2020 הודיע יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בתגובה לאישור חוק איסור טיפולי ההמרה, כי יעלה בשבוע הבא להצבעה את פסקת ההתגברות וחוק איסור הכנסת החמץ לבתי חולים בפסח.

מלשכתו נמסר כי הוא הודיע ליו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין (הליכוד) כי הוא מבקש להביא להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת בשבוע הבא את שתי הצעות החוק הללו.

בנוסף לכך, מוקדם יותר התכנסה סיעת יהדות התורה לישיבה דחופה במהלכה התקבלה כמה החלטות, ביניהן היותה משוחררת מהמשמעת הקואליציונית.

בהודעה מסיעת יהדות התורה נאמר:

"סיעת כחול לבן בהובלת בני גנץ הפרה את ההסכם הקואליציוני. כחול לבן פגעו באמון ובשותפות עם יהדות התורה. אנחנו מרגישים משוחררים מכל מחויבות כלפיהם. כמו כן, אנחנו רואים בסיעת הליכוד ובעומד בראשה ראש הממשלה גם הם כנושאים באחריות להפרת ההסכם ולפירצה בחומות היהדות – הן בהצבעה של חלק מחבריהם בעד והן באלה שהצביעו ברגליים ונעדרו. סיעת יהדות התורה מתכוונת להגיש בשבוע הקרוב את החוקים בנושאי דת ומדינה, אשר מפאת המחויבות להסכם עד היום המתנו לדיאלוג בין השותפות לקואליציה כדי להעלות אותם בהסכמה.".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) התייחס גם הוא לסוגייה ותקף במליאה את אישור החוק האוסר ביצוע טיפולי המרה בקריאה טרומית:

"יכולתי לדבר עכשיו על קדושת המשפחה היהודית, על בריאות טבעית של 'זכר ונקבה בראם', אבל לא צריך לדבר או להתווכח על זה כשמדברים על החוק המופרך שעבר עכשיו בקריאה טרומית ואני מאוד מקווה שלא יתקדם מעבר לכך.החוק הזה בהפוך על הפוך מובל על ידי מי שמבקשים כל הזמן את הזכות 'חיה ותן לחיות', שמבקשים עכשיו לכפות את אמונתם, את עמדתם ואת תפיסתם על מי שמבקש לחיות אחרת. איך אפשר למנוע מאדם, בחור צעיר שמבולבל בזהות המינית שלו ומבקש לקבל סיוע, מבקש להקים בית, אישה ילדים, איך אפשר לאסור עליו לממש את רצונו. אתם בטרלול פרוגרסיבי פונדמנטליסטי מנסים לכפות את עמדתכם. תראו איך עברתם מהרצון לתת למי שרוצה לחיות את חייו בצורה א' לרצון לאסור על מי שרוצה לחיות את חייו בצורה נורמלית ובריאה להשתדל ולהתאמץ ולעשות".

חוק הפסיכולוגים שעבר אתמול בתמיכת כחול לבן ובבריחה של חלק מחברי הליכוד מהמליאה הוא רע ערכית אבל גם עקום דמוקרטית.אבל…

פורסם על ידי ‏בצלאל סמוטריץ'‏ ב- יום רביעי, 22 ביולי 2020