ח"כ סמוטריץ' במענה לשאלה אודות נישואים גאים בישראל: "יש לי קבלה לכל אדם אבל מדינת ישראל היא מדינה יהודית".

במהלך שבוע שעבר, רביעי 7.10.2020 במסגרת פינה בחדשות 12 בה חברי כנסת עונים על שאלות העולות מהציבור, ענה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) לעולה חדש מקנדה בשם בריאן אודות סוגיית נישואים אזרחיים בישראל בזמן בו לא ניתן לטוס לחו"ל ולהתחתן שם בשל משבר הקורונה.

בריאן שפושניק עולה חדש מקנדה  פנה בשאלה לח"כ סמוטריץ ושואל:

"אני עולה חדש מקנדה רציתי להתחתן עם בן זוגי אבל בישראל אסור לנו לכן חשבתי לחזור לקנדה ולהתחתן שם אבל בגלל הקורונה בן הזוג שלי לא יכול להיכנס לקנדה כי אנחנו לא נשואים, אז אנחנו תקועים. בעבר התנגשת לזכויות להט"ב אבל רציתי לדעת אם יש שינוי כלשהו בעמדת ימינה ובאופן ספציפי האם מפלגה ימינה תתנוך בי ובבן זוגי להקים משפחה יהודית בארץ ישראל".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) השיב לשאלה ואמר:

"שמח מאוד שעלית ארצה. יש לנו זכות עצומה להיות חלק מהמפעל הזה של קיבוץ גלויות ואני שמח על זה. ימינה מורכבת משתי מפלגות, מפלגתו של בנט 'הימין החדש' שהיא מפלגה כללית ומפלגה שאני עומד בראשה 'האיחוד הלאומי' מפלגת הציונות הדתית שבאה עם עולם ערכים מאוד ברור. עולם הערכים שלי בריאן, ואני מקווה שתדע להעריך את זה לא משתנה מפוזיציה, עמדה פוליטית כלשהי או מסקר. עמדתי בנושאים האלה ידועים. יש לי אהבה וקבלה לכל אדם באשר הוא אדם אבל מדינת ישראל היא מדינה יהודית ויש בה ערכים יהודים. כדי שנוכל לחיות כאן יחד, קיבלנו על עצמנו כולנו לפני הרבה מאוד שנים את הסטאטוס קוו והוא כולל בין היתר שנישואין וגירושין נעשים על פי דת משה וישראל. אני לפחות לא משנה את עמדתי בעניין הזה עם הרבה מאוד אהבה וחיבור גדול, אבל עם מחויבות עמוקה לערכים של המדינה היהודית והסטאטוס קוו שמאפשר לנו להישאר כאן עם אחד למרות המחלקות". 

 

 

שינוי גודל גופנים