ח"כ סמוטריץ' בכנס ערוץ 7: "אני לא גזען. לפיד חותר למדינת כל אזרחיה. לא מעניין אותו ואת ליברמן אם אדם הוא יהודי או לא".

אתמול, רביעי 2.9.2020  ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) התראיין במסגרת כנס באתר החדשות 'ערוץ שבע' לכתב חדשות 12 ירון אברהם, והתייחס לביקורת נגדו על רקע התיקונים שביקש להכניס לחוק השבות.

תחילה התייחס ח"כ סמוטריץ' לרצונו לבטל את סעיף הנכד בחוק השבות ואמר:

"אני לא גזען, אני מדבר על יהודי שנולד לאם יהודייה מבחינה הלכתית. יש לנו אהבה גדולה לכל אחינו ואחריות ולכל העם היהודי התפוצות. היו שנים בהיסטוריה האחרונה שבהם הייתה הצדקה לסעיף הנכד לאנשים שעלו ממניעים ציוניים ויהודים גם אם לא על פי ההלכה. גלי העלייה הגדולים שעלו מסיבה ציונית כבר עלו והיום זה סיבה יותר כלכלית.  למעלה ממחצית העולים מברית המועצות, הגיעו לארץ לקחו דרכון ישראלי ונסעו לחו"ל, יש הגירה כלכלית גדולה. אף אחד לא חשב שתהיה הגירה כלכלית לישראל. אנחנו היום עם 440,000 שאינם יהודים בישראל. קח את זה עוד דור וזה כבר 3-4 מיליון וזה תופעה של התבוללות שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו. תראה מה קורה בארה"ב, ברוסיה, באירופה 75% נישואי תערובת. זה נורא ואיום, יש לנו אחריות כבדה על הכתפיים. התוצאה של המהלך שעשיתי הוא שהקואליציה אמרה שהיא מבינה שזה נכון לקדם את הנושא והם רוצים ולייצר שולחן עגול ולראות איך עושים את זה. לפיד חותר למדינת כל אזרחיה ולא מעניין אותו ואת ליברמן העובדה אם אדם יהודי או לא יהודי. הם חוזרים לנאצים וחוקי נירנברג. גם השירות הצבאי לא קובע מי הוא יהודי ומי לא. יש עשרות אנשים בעולם שהיו מתים לבוא לשרת בצבא ולהנות ממה שיש לנו להציע. אף אחד לא צפה עלייה על בסיס כלכלי למדינת ישראל".

על שיתוף הפעולה עם נפתלי בנט אמר:

 "אנחנו מחויבים לגוש הימין, מפלגת ימין ולא נזוז משם מילימטר. אני מייצג את החלק הדתי כחלק מהאיחוד הלאומי. אנחנו נישאר מחויבים לגוש הימין. לקראת הבחירות הבאות נשקול מה הכי טוב למדינת ישראל ונחליט מה עושים. אני ונפתלי חברים טובים והשיתוף בינינו מביא לתוצאות טובות זה שיתוף פעולה בין שני זרמים. יחד עם זאת לנפתלי יש שאיפות גבוהות יותר ואני חושב שזה מצוין. אני אמשיך להתמיד במפלגה דתית ונפתלי מכוון גבוה בהקשר הלאומי וזה מצוין".