ח"כ סויד על הקמת מרשם אינטרנטי של סרבני גט: "מרשם שכזה יחשוף את הפנים המכוערות של סרבני גט"

ביום רביעי ה-28.2.2018 אישרה מליאת הכנסת בקריאה טרומית ברוב של 47 ח"כים וללא מתנגדים את הצע"בתי דין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין) (תיקון – מרשם סרבנים אינטרנטי), התשע"ח–2017 של ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני). הצע"ח מבקשת לקבוע את הקמתו של מרשם אינטרנטי של סרבני גט, על מנת  להקטין את ממדי התופעה אפשר המחוקק הטלת סנקציות על מי שסירב ליתן גט, על ידי שימוש במנגנון צווי הגבלה, המאפשר הטלת הגבלות.

ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני):

"יש תופעה שהיא תופעה קשה, שכולנו רואים אותה ומתמודדים איתה, וזה סרבני הגט. בני זוג שחושבים שהם יכולים לכלוא את בן הזוג שלהם – שהם כבר לא בקשר איתו – בנישואים עקרים מתוכן, על הנייר, ולהכניס אותם לכלא של החיים. מסורבות הגט ומסורבי הגט הם אנשים שחייהם מתנהלים כחיים מתים. הם לא יכולים להינשא, הן לא יכולות להביא ילדים. נשים שהן מסורבות גט בגיל צעיר גם לא תזכינה להקים משפחה.
 הצעת החוק הזו באה להקל עליהם ולו במעט. היא באה ליצור מרשם של סרבני גט. מרשם כזה שיחשוף את הפנים המכוערות של סרבני הגט. כמו שיש מרשם של פושטי רגל, כך ידע כל מי שלא משחרר את אשתו וכובל אותה בנישואים ריקים מתוכן, ששמו ופרצופו יתנוססו באופן כזה שכולם ידעו איך הוא מעגן את אשתו.זה צעד קטן אני רוצה להודות לשר הדתות, השר אזולאי; למשרד לשירותי דת; לשרת המשפטים; ובעיקר לרב לאו, הרב הראשי לישראל, שעושה לילות כימים למען מסורבות הגט. תודה".