ח"כ ניצן הורוביץ: "אין ולא תהיה בצה"ל 'עזרת נשים'"

בסטטוס שכתב ח"כ הורוביץ בעמוד הפייסבוק שלו, הוא מזהיר כי אין מקום למקרים מסוג זה בצה"ל וכי "עירבוב של דת וצבא זה דבר מסוכן". כמו כן, הורוביץ מתייחס גם לשילוב תכני חינוך ע"י גורמים דתיים בצבא, כאשר לדבריו: "כל אחד בצבא מכיר את זה: גורמים דתיים מבחוץ נכנסים לבסיסים וליחידות, חיילים עוברים הטפות, נלקחים לכל מיני סמינרים של החזרה בתשובה… אסור לצה״ל לתת לזה יד. צה״ל לא צריך להחזיר חיילים בתשובה ולא להחדיר בהם אמונה דתית כלשהי. זה צבא, לא ישיבה". 

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ הורוביץ

כמו כן, אתר Walla חשף היום כי בכנס שנערך בישיבת "עטרת כהנים", בו נכחו רבנים מובילים בציונות הדתית, קיבלו צה"ל ואל"מ וינטר גיבוי מלא. להלן תגובות הרבנים למקרה:

הרב חיים דרוקמן: "אם החיילים רוצים לראות דווקא זמרת, אז שבחופשה שלהם ילכו ויראו את הזמרת הזו. למה למנוע מחיילים דתיים להשתתף באירוע כזה? אני לא מצליח להבין את ההיגיון. מבחינה אנושית וחברית, למה לגרום להם להיעדר מאירוע כזה? למה לא לקיים אירוע שבו כולם מרגישים יחד? כמו שנלחמים ביחד, צריכים להשתתף באירוע יחד". אל"מ וינטר עורר סערה בעבר כאשר במכתב ששלח לחייליו טרם מבצע "צוק איתן קרא להלחם "בשם האל".

הרב שלמה אבינר: "דברים שאין להם קשר לצבא צריכים שיהיו מתאימים לכלל החיילים. בשביל לקבל החלטה כזו, לא צריך תורה ולא צריך להיות אלוף-משנה. אם עם ישראל רוצה לחיות ביחד, האירועים המשותפים חייבים להיות מתאימים לכולם. בדיוק כמו שמהסיבה שיש שמאלנים בצבא, אי אפשר להביא זמר שמעליב שמאלנים, כך גם אי אפשר להביא זמרת. צריך לכבד את כולם. אי אפשר לעשות בצבא דברים שהם נגד התורה".

לכתבה בנושא תגובות הרבנים באתר Walla לחץ/י כאן

לכתבה בנושא ביטול ההופעה באתר Ynet לחץ/י כאן

לכתבה בנושא הסיבה שבגינה בוטלה ההופעה באתר "ישראל היום" לחץ/י כאן